XXXI Niedziela Zwykła, 04.11.2018

XXXI Niedziela Zwykła, 04.11.2018

  1. Sprzątanie kościoła: Posłowska Paulina, Posłowska Iwona, Piłat Daniela, Augustowska Halina, Papież Marcin. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.
  2. Praca: Stanisław Bocheński, Bogdan Żarnowiecki, Mariusz Żarnowiecki, Hubert Żarnowiecki.
  3. Dziękuję za ofiary złożone na rozbudowę i upiększanie kościoła. Nasze prace związane z kościołem są następujące: uruchomienie ogrzewania i tynkowanie. W czasie spotkania z Radą Parafialną ustaliliśmy, że tynkowanie będzie w styczniu. Powody: będzie taniej policzone tynkowanie; z racji kolędy Msze św. są rano, co daje firmie tynkującej całodniowy czas na pracę. w rozmowach prowadzonych na Radzie Parafialnej doszliśmy do wniosku, że warto poczekać ze względu na mniejsze koszty, ponadto będzie tynk wapienno-cementowy, który lepiej by jego schnięcie odbywało się powoli, gdyż nie spowoduje to pęknięć w jego strukturze.
  4. Dziękuję za ofiary złożone na wypominki. Bóg zapłać.
  5. Jest miesiąc listopad, w którym wspominamy zmarłych. pamiętajmy o naszych najbliższych polecając ich Bożemu miłosierdziu. Przypominam przy okazji, że jak wcześniej wspominałem, że nie odmówię pochówku nikomu, ale ze względu na np. brak praktyk religijnych pogrzeb zostanie ograniczony (np. brak bicia dzwonów, brak śpiewu, brak kazania itp.). Proszę zatem nie robić plotek, jakobym kogoś nie chciał pochować. Bo takie plotkowanie stanowi krzywdę wobec mojej osoby. Powtarzam jeszcze raz: pogrzeb osoby, która nie chodziła do kościoła, żyła nie moralnie będzie, ale z ograniczeniami. Chyba, że sama rodzina postanowi pochować poza parafią, wówczas będę ogłaszał. Kolejną rzeczą o której przypominam to wydawanie zaświadczenia do bycia chrzestnym lub świadkiem bierzmowania. Brak praktyk religijnych uniemożliwia bycie chrzestnym i bycie świadkiem. Ponadto życie w konkubinacie, wolnym związku czy też tylko na ślubie cywilnym stanowi przeszkodę do noszenia zaszczytnego miana chrzestnego.
  6. Chętni na pielgrzymkę do Ziemi Świętej proszę się zgłaszać do zakrystii po karty uczestnictwa oraz należy wpłacić 1000 zł zaliczki.
  7. Zbiórka ministrantów w środę po Mszy św.
  8. w najbliższą niedzielę przypada Święto Niepodległości Polski – 100 lat temu odzyskaliśmy wolność. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojczyźnie, jak również o wywieszeniu flagi narodowej. Jest to szczególny czas, gdy możemy w uroczysty sposób świętować tak ważną datę dla wszystkich Polaków.
  9. Prasa katolicka „Niedziela” do odebrania w zakrystii.