XXVII Niedziela Zwykła, 07.10.2018

XXVII Niedziela Zwykła, 07.10.2018

 1. Sprzątanie kościoła: Justyna Głogowska, Ewa Salwa, Sylwia Szewczyk, Zofia Bentkowska, z ofiarą dołączyła Maria Głogowska.
 2. Rozłożenie wykładziny: Marcin Szewczyk, Mirosław Salwa, Grzegorz Głogowski. Wykładzina jest darem od Targi Kielce – dla naszej parafii za darmo wystarał się Marek Staniak.
 3. Serdeczne podziękowania kieruję do was, moi drodzy za udział w odpuście parafialnym z racji św. Faustyny. Każdy kto przyjął komunie święta może uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Jeszcze tylko należy pomodlić się w intencjach Ojca Świętego odmawiając Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo.
 4. Zbiórka: Modrzewie- 3700 zł; Górka – 5100 zł; Nastole – 3400 zł; Leśniówka – 3200 zł.
 5. Dziś przeżywamy dzień seminaryjny goszcząc przedstawiciela naszego seminarium alumna Michała.
 6. W poniedziałek – wyjątkowo spotkanie Apostolatu Maryjnego po Mszy św.
 7. Ci wszyscy, którzy zapisali się na czujniki czadu proszeni są o zgłoszenie się we wtorek po Mszy św. na salkę św. Izydora. Prezes Stowarzyszenia „Posłowice” Marek Wrona będzie rozdawał czujniki czadu, które miasto przekazało dla tych, którzy wyrazili taką wolę.
 8. W najbliższy wtorek będę miał spotkanie w sprawie dotacji na termomodernizacje. Proszę o modlitwę.
 9. W czwartek spotkanie po Mszy św. z ministrantami.
 10. W sobotę Nabożeństwo Fatimskie. Ze względu na to, że w parafii w Dyminach jest odpust w tym dniu, różaniec 17.30 a potem Msza św. z procesją fatimską.
 11. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski. Będziemy się modlić za Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz zdolną młodzież. W tym dniu wspieramy finansowo Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 12. W kalendarzu liturgicznym wspominamy w tym tygodniu: w czwartek bł. Wincentego Kadłubka.
 13. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii.