XXVI Niedziela Zwykła, 30.09.2018

1. Sprzątanie kościoła: Zofia Miśkiewicz, Agnieszka Widlińska, Agnieszka Kubicka, Małgorzata Wieczorek, z ofiarą dołączyła Teresa Dudek
2. Podziękowanie za pracę: Adam Zawadzki, Sebastianowi Piłatowi.
3. W ubiegłą niedzielę było liczenie wiernych. Uczestnictwo we Mszy św. – 406; komunia – 224 .
4. Drzwi do dzwonnicy zostały oddane do naprawy. Wichura wyłamała je z zawiasów, pomimo zamknięcia. Dywan pod katafalk.
5. Od poniedziałku rozpoczyna się miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. zapraszam wszystkich do wspólnego uwielbiania Maryi tą modlitwą. Msze św. będą przez cały październik w
ciągu tygodnia o godz. 18.00 a po Mszy różaniec. Grafik na poszczególne dni dla grup wywieszony w gablocie. Można zabrać z gazetnika.
6.W poniedziałek poświęcenie różańca dzieciom przystępującym do pierwszej komunii św. Ze względu na to, że poproszono mnie o wygłoszenie kazań odpustowych na Słowiku (wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus – odpust parafialny) Msza św. będzie o godz. 17.00, abym mógł zdążyć na 18.00 na Słowik.
7. W środę po Mszy św. spotkanie Dzwoneczków św. Izydora i Izydorek.
8. w piątek przypada nasz drugi odpust parafialny we wspomnienie św. Faustyny. Msze św. o godz. 8.00 0raz o 17.00. po południu od 16.30 różaniec i w tym czasie spowiedź pierwszo piątkowa. Słowo Boże będzie głosił ks. Paweł Samiczak pracujący w parafii pw. św. Jadwigi w Kielcach.
9. W sobotę pielgrzymka do Włoszczowy. Jest to pielgrzymka Róż Różańcowych. Chętnych proszę o zapisy w zakrystii. Koszt 20-25 zł. wyjazd o godz. 07.30 z parkingu parafialnego. W tym dniu nie będzie spotkania Apostolatu Maryjnego.
10. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Dzień Seminaryjny. Będziemy gościć przedstawiciela naszego seminarium. Taca w całości przeznaczona na potrzeby seminarium.
11. W kalendarzu liturgicznym wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek św. Teresy od Dzieciątka Jezus; we wtorek Świętych Aniołów Stróżów; w czwartek św. Franciszka; w sobotę św. Faustyny – odpust parafialny.
12. W październiku 19 (trzeci piątek miesiąca) o godz. 19.00 będzie w naszej parafii Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.
13.- Prasa katolicka do odebrania w zakrystii.
14. Dziękuję wszystkim za modlitwę i wsparcie. w miniony czwartek 27 września Rada Wydziału Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II nadała mi naukowy stopień doktora habilitowanego. tym nadaniem stałem się samodzielnym pracownikiem naukowym. Stanowi to dla mnie zwieńczenie trudu, który podjąłem się na polu naukowym. Rada Wydziały pozytywnie oceniła mój dorobek naukowy i nadała wspomniany stopień.