XXV Niedziela Zwykła, 23.09.2018

1. Sprzątanie kościoła: Teresa Miś, Zofia Socha, Dorota Musiał, Janina Owczarek.
  2. Podziękowanie za pracę: Adam Zawadzki, Andrzej Słowiński, Sylwia i Marcin Szewczykowie – przeniesienie szafy i uporządkowanie dzwonnicy. Dziękuję Sebastianowi Piłatowi za pracę w budynku gospodarczym – położenie glazury dla parafii bez wynagrodzenia. Dziękuję Zdzisławowi Stąporowi za sprzęt do rozładunku i pracę.
  3. Ogrzewanie – rozmowa w ubiegłym tygodniu. Po 8 października zacznie się montaż urządzeń grzewczych. wkrótce podpiszemy umowę i do końca października urządzenia grzewcze powinny zostać zamontowane, a na 1 listopada uruchomione. Prace w kościele wstrzymane do kolejnego audytu energetycznego.
  4. Przystępujemy do odświeżenia dzwonnicy i przygotowania jej do funkcji „Ogrójca” przedpogrzebowego.
  5. Do przyszłej niedzieli można składać jeszcze wnioski o budowę placu do wysiadania przy szkole w Dyminach. Wypełnione wnioski proszę składać w zakrystii.
  6. W przyszłą niedzielę spotkanie z bierzmowanymi i ich rodzicami po Mszy św. o godz. 11.00.
  7. W przyszłą niedzielę posługa śpiewu i czytania z V niedzieli.
  8. Zbliża się miesiąc październik – czas modlitwy różańcowej. Msze św. o 18.00 a potem różaniec. Tak jak w ubiegłych latach na poszczególne dni zostaną wyznaczone grupy, Róże Różańcowe, dzieci, młodzież do prowadzenia różańca.
  9. Dziś liczenie na każdej Mszy św. wiernych. Po Mszy św. bardzo proszę, aby niewiasty wychodziły prawą furtką patrząc na plebanię, a mężczyźni lewą.
  10. W kalendarzu liturgicznym wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek bł. Władysława z Gielniowa; we wtorek rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Kielcach; w czwartek św. Wincentego a Paulo; w piątek św. Wacława; w sobotę św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  11. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii.