XXIII Niedziela Zwykła, 09.09.2018

1. Sprzątanie kościoła: Elżbieta Dudek, Zofia Galera, Edyta Galera, Paweł Galera, z ofiarą dołączyła Anna Galera.
  2. Podziękowanie za pracę: Adam Zawadzki, Marcin Szewczyk, Andrzej Borek, Marek Łysak, Elżbieta Maciejewska, Janusz Maciejewski, Leszek Ziętek, Dariusz Wawrzycki, Paweł Łysak. Bus: Grzegorz Głogowski.
  3. Zapowiedzi przedślubne: Wach Agnieszka, panna – par. NMP Matki Kościoła oraz Gryń Mateusza, kawaler, par. tutejsza – zapowiedź druga.
  4. Dziś po Mszy o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi pierwszokomunijnymi. A po Mszy o godz. 16.00 spotkanie z młodzieżą klas siódmych i ósmych oraz trzeciej gimnazjum w sprawie bierzmowania.
  5. Dziękuje wszystkim uczestnikom nocnego czuwania na Jasnej Górze za wspólną modlitwę.
  6. Dziękuję mieszkańcom Leśniówki za przygotowanie dożynek parafialnych w naszej wspólnocie. wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób uczestniczyli w tych przygotowaniach niech Pan Bóg obdarzy swym błogosławieństwem.
  7. W imieniu własnym oraz Zarządu Stowarzyszenia „Posłowice” składa gorące podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w organizacji IV Pikniku Rodzinnego Ziemi Posłowickiej. Podziękowania kierujemy do osób, które ofiarowały na kiermasz ciasta, chleby oraz inne wyroby własnej produkcji lub hodowli (arbuzy); ofiarodawcom fantów i licytującym; Izydorkom i Dzwoneczkom św. Izydora wraz z p. Dariuszem Orkiszem; dzieciom z Ogniska Misyjnego wraz z p. Marzeną Wojewódzką; harcerkom; DJ-owi Marcinowi Lutwinowi. Za współpracę przy organizacji dziękujemy p. Kasi i Kamili ze świetlicy „Wolna Strefa”. Wyrażamy ogromną wdzięczność dla tych, którzy przygotowali teren pod festyn, prowadzili sprzedaże, obsługiwali ognisko oraz po całości sprzątali. Za obecność dziękujemy gościowi specjalnemu – byłemu bramkarzowi PGE VIVE i reprezentacji Polski – Sławomirowi Szmalowi. Doceniamy obecność tych mieszkańców, którzy w minioną niedzielę znaleźli czas, aby wspólnie uczestniczyć w zabawie. Wszystkie wydatki związane z organizacją pikniku pokryło Stowarzyszenie „Posłowice”. Natomiast całkowity dochód z licytacji, loterii, sprzedaży ciast i własnych wyrobów w kwocie 11 tys. 375 zł. zostaje przekazany na potrzeby kościoła w naszej Posłowickiej wspólnocie. Bóg zapłać.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 16.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.
  9. W kalendarzu liturgicznym wspominamy w tym tygodniu: w piątek Podwyższenie Krzyża Świętego; w sobotę Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  10. Reorganizacja w kościele – ławki bez oparcia zostały zastąpione krzesłami. W starej części są ławki z podłogą – nie mogą wrócić do nowej części, gdyż podłoga hamowała by ogrzewanie – drewno nie przepuszcza ciepła.
  11. Zapraszam dzieci po książeczki uczestnictwa we Mszy świętej.
  12. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii: „Niedziela”.