XXI Niedziela Zwykła, 26.08.2018

1. Sprzątanie kościoła: Kopeć Krystyna, Sobota Mariola, Wanda Wołowiec, Zofia Kowal.
  2. Podziękowanie za pracę: Stanisław Bocheński, Ryszard Wołowiec, Mirosław Wiącek.
  3. Trwają prace przy ogrzewaniu. Na poniedziałek (27 sierpnia br.) zapraszam panów z Modrzewia od Pabiana Jerzego do Śrębowatego Sławomira do pracy przy kościele. Musimy opróżnić kościół z ławek i przygotować do położenia ogrzewania. Zapraszam na godz. 7.00. Musimy zrobić ogrzewanie w ciągu tygodnia. Proszę o sprzęt (łopaty, taczki, traktor z przyczepką i może się przydać piła motorowa).
  4. Natomiast panów od Maciejewskiego Stanisława do Zająca Bogdana zapraszam 8 września na godz. 8.00. Musimy zagruntować wylewkę i porozkładać krzesła i ławki. Udało mi się załatwić krzesła do kościoła, które będą zamiast ławek.
  5. Od jutra do 8 września Msze św. będą sprawowane w starej części kościoła. Wejście przez zakrystię. Przez dwa tygodnie nie możemy użytkować nowej części kościoła ponieważ chcemy, by wylewka dobrze wyschła.
  6. w czwartek na godz. 17.00 Stowarzyszenie „Posłowice” zaprasza do posprzątania i przygotowania budynku gospodarczego do festynu.
  7. W sobotę spotkanie Apostolatu Maryjnego.
  8. W niedzielę 2 września przypadają nasze parafialne dożynki oraz Festyn Ziemi Posłowickiej. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00; 10.00 i 12.00. Na Mszy o godz. 12.00 uroczystość dożynkowa. Po zakończonej Mszy św. około godz. 14.00 rozpocznie się nasz parafialny festyn. Przypominam o zgłaszaniu się do loterii fantowej oraz innych rzeczy, które posłużą w czasie festynu (ciasta, domowe przetwory). Zgłoszenia proszę kierować do Justyny Głogowskiej. Cały dochód z festynu jest przeznaczony na cele parafialne. W szczególności na festyn zapraszam dzieci, gdyż dla nich jest przygotowanych dużo atrakcji. W tym dniu Msze św. będą sprawowane przed kościołem. Dlatego bardzo proszę kolejkę sprzątającą 1 września o to by do pomocy przyszli panowie, gdyż trzeba będzie wystawić ołtarz na zewnątrz i ławki.
  9. Można zapisywać się na nocne czuwanie na Jasnej Górze z 4 na 5 września.
  10. Zmarł Marian Sobczyk. Pogrzeb w przyszłym tygodniu. Msza św. będzie sprawowana w kościele na Słowiku.
  11. W kalendarzu liturgicznym wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek św. Moniki; we wtorek św. Augustyna; w środę męczeństwo św. Jana Chrzciciela; w sobotę św. Bronisławy.
  12. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii: „Niedziela”.