XVII Niedziela Zwykła, 05.08.2018

1. Sprzątanie kościoła: Beata Woś, Marzena Wiącek, Agnieszka Domagała, Halina Domagała.
  2. Praca: Ryszard Wołowiec, Bogdan Sarnecki; Marek Wrona – koszenie trawy.
  3. Ofiary na kościół: Leśniówka – 3 tys.; Górka – 5 tys. 100 zł; Modrzewie – 3 tys. 600 zł; Nastole – 3 tys. 200 zł.
  4. Od poniedziałku o 21.00 Apel Jasnogórski i dziesiątek różańca w intencji pielgrzymów. Można zapisywać się na duchową pielgrzymkę na Jasną Górę. Legitymacje do odebrania w zakrystii.
  5. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie Stowarzyszenia „Posłowice” w sprawie pikniku. Zapraszamy wszystkich chętnych
  6. W czwartek (9 sierpnia br.) będziemy gościli pielgrzymów z Lublina. Według informacji pielgrzymi przybędą około godz. 18.30 do naszej parafii. Wcześniej będą kwatermistrzowie chodzili po domach pytając o nocleg. Proszę o życzliwe przyjęcie pątników.
  7. Podziękowanie za pielgrzymkę do Lichenia.
  8. W kalendarzu liturgicznym wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek święto Przemienienia Pańskiego; w środę wspomnienie św. Dominika; w czwartek św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy; w piątek św. Wawrzyńca; w sobotę św. Klary.
  9. Prasa katolicka „Niedziela” do odebrania w zakrystii.