XVI Niedziela Zwykła, 22.07.2018

1. Sprzątanie kościoła: Elżbieta Bocheńska, Renata Matys, Danuta Stąpór, Stanisław Bocheński, Jerzy Matys, Dariusz Domagała; z ofiarą dołączyła Helena Wojewódzka.
  2. Otwarta toaleta – możemy korzystać już z uruchomionej toalety. Za pracę dziękuję Mirosławowi Wiąckowi –za prace przy układaniu glazury w toalecie – dar dla parafii; Marcin Szewczyk i Grzegorz Głogowski. Dziękuję Andrzejowi i Bogdanowi Słowińskim za wykonanie ławki do modlitwy pod krzyżem misyjnym. jest to dar rodziny Słowińskich dla naszej parafii.
  3. Zgodnie z ustaleniami podjętymi na spotkaniu z Radą Parafialną podejmiemy jeszcze następujące prace: dokończenie prac związanych z elewacją (niestety deszcz przeszkadza w tych pracach); położenie rury ciepłowniczej do kościoła od budynku gospodarczego; ogrzewanie w kościele oraz wykonanie opaski procesyjnej wokół kościoła. Tynkowanie kościoła wykona nasz parafianin Tomasz Kubicki.
  4. Dziś po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów z racji św. Krzysztofa. Ofiara złożona z tej racji jest przeznaczona na pomoc dla polskich misjonarzy.
  5. Przypominam o pielgrzymce w dniu 2 sierpnia do Lichenia z racji 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Licheńskiej. Zapisy w zakrystii. Koszt 80 zł.
  6. Dziękuję czcicielom Matki bożej Fatimskiej za złożoną ofiarę, z której został zakupiony ornat na nabożeństwa fatimskie. Z pozostałej kwoty zakupiłem żyrandol do kaplicy MBF.
  7. W kalendarzu liturgicznym wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek św. Brygidy – patronki Europy; we wtorek wspomnienie św. Kingi; w środę św. Jakuba Apostoła; w czwartek św. Joachima i Anny.
  8. W przyszłą niedzielę posługa śpiewu i czytania z V niedzieli.
  9. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii: „Niedziela”.