Pielgrzymka Parafialna do Ziemi Świętej

ZIEMIA ŚWIĘTA – WYLOT Z KRAKOWA, BERLINA, BARCELONY I NEAPOLU 02- 09.02.2019|IZRAEL, PALESTYNA 8 DNI

Dzień 1
Przyjazd na lotniska:
w Krakowie o godz. 13:10
w Berlinie-Schoenefeld o godz. 9:55
w Barcelonie o godz. 12:40
w Neapolu o godz. 12:30.
Odprawy, przelot do Tel Awiwu. Przejazd do hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Jafy, malowniczo położonej nad brzegiem Morza Śródziemnego z fantastycznymi widokami na Tel Awiw, nawiedzenie kościoła św. Piotra, dom Szymona Garbarza. Nawiedzenie Ain Karem – ojczyzny św. Jana Chrzciciela, Msza św, kościół Nawiedzenia. Później Parlament Izraelski i symbol kraju – Menora. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3
Śniadanie, wyjazd do Betanii. Później podróż przez Pustynię Judzką nad Jordan d o miejsca chrztu Pana Jezusa – uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Następnie wizyta w Jerychu – sykomora Zacheusza oraz panorama Góry Kuszenia. W ciągu dnia Eucharystia. Potem lunch, a na koniec odpoczynek nad Morzem Martwym – możliwość zdrowotnych kąpieli. Powrót do Betlejem, kolacja, nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy, wjazd na Górę Oliwną na Miejsce Wniebowstąpienia, potem nawiedzenie kościołów Pater Noster oraz Dominus Flevit (z drogi wspaniałe widoki na Starą Jerozolimę). U stóp wzgórza nawiedzenie Grobu Matki Bożej. Następnie Grota Zdrady, Ogród Oliwny (czas na modlitwę). Po południu przejście Drogą Krzyżową do Bazyliki Zmartwychwstania. W ciągu dnia Msza św. Powrót do Betlejem, kolacja i nocleg.

Dzień 5
Śniadanie i ponowny wyjazd do Jerozolimy: panorama Wzgórza Świątynnego, Ściana Płaczu – najświętsze miejsce dla Żydów. Przejście wzdłuż murów starej Jerozolimy na Syjon: Wieczernik, Bazylika Zaśnięcia Matki Bożej. Przejście do starej części Jerozolimy. Druga wizyta w Bazylice Zmartwychwstania. Wejście na Golgotę, podejście do Grobu Pańskiego. W ciągu dnia Eucharystia. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd nad Jezioro Galilejskie – przyjazd do Kafarnaum, zwiedzanie Tabghy, gdzie nad samym brzegiem znajduje się Kościół Prymatu św. Piotra. Następnie wjazd na Górę Błogosławieństw, dalej rejs po Jeziorze Genezaret i obiad z rybą św. Piotra. W ciągu dnia Msza św. w Galilei. Przejazd do hotelu w Galilei, kolacja, nocleg.

Dzień 7
Wczesne śniadanie, zwiedzanie Nazaretu: Bazyliki Zwiastowania, kościół św. Józefa (Msza św.). Potem wjazd na Górę Tabor – miejsce Przemienienia Pańskiego. Przejazd do Kany Galilejskiej –  uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w miejscu pierwszego cudu Chrystusa. Na koniec wizyta w Hajfie – Góra Karmel. Przejazd do hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg.

Dzień 8
Po śniadaniu przejazd do centrum Betlejem, zwiedzanie: Bazylika Narodzenia, kościół św. Katarzyny, Plac Żłóbka. Przejazd na Pola Pasterzy, Msza św. w Betlejem. Potem transfer na lotnisko, odprawy, przelot powrotny. Lądowanie w Krakowie o godz. 23:35, w Berlinie-Schoenefeld o godz. 21:55, w Barcelonie o 00:45 (kolejnego dnia), a w Neapolu o godz. 22:05. Zakończenie pielgrzymki do Izraela i Palestyny.

Cena pielgrzymki do Ziemi Świętej zawiera:
przelot: Berlin-Schoenefeld / Neapol – Tel-Awiw – Berlin-Schoenefeld / Neapol z bagażem podręcznym (56x45x25 cm, max.10 kg), lub Barcelona – Tel-Awiw – Barcelona z bagażem podręcznym (55x40x23 cm, max. 10 kg oraz druga sztuka 33x25x20 cm), lub Kraków – Tel-Awiw – Kraków z bagażem podręcznym (40x20x25 cm). przejazdy w Izraelu i Palestynie klimatyzowanym autobusem, 7 noclegów w hotelach *** w pokojach 2/3-osobowych z łazienkami, 7 śniadań, 2 obiady (w tym jeden z rybą św. Piotra) i 7 kolacji, rejs po jeziorze Genezaret, opiekę duchową oraz Msze św., opiekę pilota, ubezpieczenie Standard w firmie Signal Iduna (KL 40 000 euro, NNW 15 000 zł).

Cena nie zawiera:
ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (690 zł), ewentualnej dopłaty do bagażu rejestrowego (20 kg – 390 zł), możliwość dodania bagażu tylko w momencie rezerwacji pielgrzymki. do pielgrzymów z Krakowa: ewentualnej dopłaty do dodatkowego bagażu podręcznego (55x40x20cm, max. 10 kg – 95 zł), możliwość dodania bagażu tylko w momencie rezerwacji pielgrzymki. ewentualnej dopłaty za gwarancję miejsca obok siebie w samolocie – 110 zł / os. za lot w obie strony, obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 13 zł, dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w pielgrzymce, które musi zostać zawarte w dniu podpisania umowy z BP Misja Travel oraz ubezpieczenia od kosztów chorób przewlekłych, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, opłat wjazdowych do miast i parkingowych, opłat miejscowych, zwyczajowych napiwków oraz słuchawek systemu Tour Audio Guide – koszt 150 USD / os., zbierane przez pilota, napojów do obiadów i kolacja aby wjechać do Izraela niezbędny jest paszport, ważny min. 6 miesięcy licząc od dnia powrotu. W paszporcie nie można posiadać śladu wizyty w Arabii Saudyjskiej, Iranie, Indonezji, Syrii i Libanie. podczas kontroli na granicy Izraela pielgrzymom nie są wbijane stemple do paszportu, otrzymują oni w zamian niewielkie kartki, które należy zachować do dnia wylotu śniadania w trakcie pielgrzymki do Izraela i Palestyny – w formie bufetu (kuchnia bliskowschodnia) kolacje – ciepłe, 2- lub 3-daniowe.