Ogłoszewnia duszpasterskie IV Niedzieli Wielkiego Postu (31 marca 2019 r.)

Ogłoszewnia duszpasterskie IV Niedzieli Wielkiego Postu (31 marca 2019 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedzieli Wielkiego Postu (31 marca  2019 r.)

 1. Sprzątanie kościoła: Beata Woś, Renata Matys, Przemysław Bocheński, Hania Bocheńska, Maria Brzoza, Michał Brzoza, z ofiarą dołączyły Helena Wojewódzka i Elżbieta Bocheńska.
 2. Praca: Stanisław Bocheński, Jerzy Matys, Bogdan Żarnowiecki, Mariusz Żarnowiecki, Hubert Żarnowiecki, Piotr Żarnowiecki.
 3. Zapowiedzi: Marta Dobek – panna, par. Bilcza oraz Karol Stąpór – kawaler, par. tutejsza zapowiedź pierwsza.
 4. Zakończyliśmy nasze wielkopostne rekolekcje. Dziękuję wszystkim za udział, modlitwę i postawę wiary. Zauważyliśmy z ks. rekolekcjonistą, że była wysoka frekwencja. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby rekolekcji. Pamiętajmy w naszych modlitwa o księżach spowiednikach, którzy służyli nam w konfesjonale.
 5. Przy parkingu został dostawiony drugi kontener na używaną odzież. Składajmy to co jest już nam nie potrzebne do kontenera, by w ten sposób wspomóż misje.
 6. Odbyło się spotkanie Rady Parafialnej i Ekonomicznej. Rozmawialiśmy o sprawach dotyczących dalszych prac przy kościele i odnoszących się do duszpasterstwa. Jeśli nic nie przeszkodzi, to harmonogram prac zaplanowanych na ten rok powinien być utrzymany. Na 2020 rok planujemy konsekrację kościoła w 110 rocznicę jego istnienia. Został przedstawiony stan finansów parafialnych. Na dzień dzisiejszy parafia ma jeszcze do spłacenia dług, ale na koncie parafialnym mamy 60 tys. Jest to zabezpieczenie finansowe dla prac związanych z termomodernizacją.
 7. Na Niedzielę Palmową będzie III konkurs na najpiękniejszą palmę. Dziś można zapisywać dzieci, które chcą wziąć udział w konkursie. Każde dziecko dostanie również regulamin udziału w konkursie. Serdecznie zapraszam do udziału. Zapisy: 8.00 – Sylwia Szewczyk; 11.00 – Ewelina Zawadzka; 16.00 – Grzegorz Głogowski.
 8. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 9. W środę po Mszy św. spotkanie z rodzicami i dziećmi pierwszokomunijnymi.
 10. W piątek po Mszy św. spotkanie Dziecięcej Róży Różańcowej.
 11. W sobotę spotkanie Apostoatu Maryjnego.
 12. W niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie z Różami Różańcowymi.
 13. Nasza parafialna Droga Krzyżowa na Na Stolu będzie 5 kwietnia o godz. 19.30. Proszę panów z Na Stola o przygotowanie stacji Drogi Krzyżowej, o zabranie w piątek sprzętu nagłaśniającego. W piątek mam wykłady w seminarium i do godz. 10.00 jestem obecny na plebanii.
 14. W przyszła niedzielę po każdej Mszy św. wolontariusze będą zbierać ofiarę do puszki na hospicjum działające przy „Caritas”
 15. Ogłaszam zapisy na film „Miłość i miłosierdzie”. Wyjście zaplanujemy na przyszły tydzień. Ale muszę wiedzieć ile osób jest chętnych na film.
 16. Na 14 kwietnia na godz. 19.30 zapraszam młodzież na salkę. Raz w miesiącu będzie wyświetlany film religijny dla młodzieży, po którym będzie dyskusja. Serdecznie zapraszam.
 17. Prasa katolicka „Niedziela” do odebrania w zakrystii.