Ogłoszenia parafialne I Niedzieli Adwentu (02 grudnia 2018 r.)

Ogłoszenia parafialne I Niedzieli Adwentu (02 grudnia 2018 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedzieli Adwentu (02 grudnia 2018 r.)

  1. Sprzątanie kościoła: Kundera Agata, Dróżdż Anna, Podsiadło Małgorzata, Święcicka Bogusława, Kubicka Izabela, z ofiarą dołączyła Wójcik Krystyna.
  2. Zbiórka na rozbudowę i upiększanie kościoła: Bóg zapłać za ofiarę. W przyszłym tygodniu będę rozmawiał w sprawie okien do kopuły. Prawdopodobnie już nie długo podpiszemy umowę o dotację na termomodernizację.
  3. Rozpoczynamy adwent. Msze św., jak wspomniałem tydzień temu będą w następującym porządku: poniedziałek, środa, piątek o godz. 18.00; we wtorek, czwartek, sobotę o godz. 06.30. Będą wieczorne i poranne roraty. Po porannych roratach będziemy śpiewać godzinki do Matki Bożej. Zapraszam dzieci na roraty zarówno wieczorne, jak i poranne. Po porannych roratach dzieci otrzymają niespodziankę. Tak będzie w każdy wtorek i czwartek. Na dzieci uczęszczające do szkoły w Dyminach będzie czekał o 7.15 autobus, który zawiezie je z pod kościoła do szkoły. Jeśli jakiś rodzić nie mógłby zostać na roratach, to może zostawić dziecko na Mszy św. a my zapewnimy mu opiekę. Po skończonej Mszy św. dzieci udadzą się za budynek kościoła do pomieszczenia gospodarczego i tam otrzymają słodką niespodziankę. Następnie siostry z Róży św. Rodziny odprowadza je do autobusu. Natomiast tych, którzy będą na porannych roratach po odśpiewaniu godzinek zapraszam na poranną kawę na salkę św. Izydora. W tym tygodniu będzie nam pomocą służyła Róża Św. Rodziny.
  4. W najbliższą środę przypada wspomnienie św. Mikołaja. Zapraszamy dzieci na spotkanie ze św. Mikołajem. Tak jak w ubiegłych latach proszę rodziców o właściwe załatwienie sprawy. Można będzie to zrobić w poniedziałek przed mszą św. i po przynosząc do budynku gospodarczego paczki (proszę o dostarczenie niespodzianek, gdyż nie będzie dodatkowych rzeczy. Stowarzyszenie „Posłowice”, które nam pomagało, nie może w tym roku włączyć się w akcję). Po spotkaniu ze św. Mikołajem panie ze świetlicy „Wolna Strefa” zapraszają do siebie na herbatkę i coś do herbatki. Dlatego w środę Msza św. będzie o godz. 17.00. 

W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Bardzo proszę, by do spowiedzi przystąpiły tylko te dzieci, które odprawiają nabożeństwa pierwszo piątkowe, gdyż od piątku rozpoczynamy nasze adwentowe rekolekcje. Poprowadzi je ks. Karol Stawowczyk – wikariusz parafii Bł. Jerzego Matulewicza. Porządek jest następujący:

„TRZY PRZYJŚCIA PANA”

REKOLEKCJE ADWENTOWE 07-09 GRUDNIA 2018 R.

Przyjdzie sądzić żywych i umarłych – 7 grudnia 2018 r.

07.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

18.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

Po Mszy św. spotkanie z kandydatami do bierzmowana i młodzieżą

 

Zstąpił z nieba … i stał się człowiekiem – 8 grudnia 2018 r.

Spowiedź: 7.30 – 9.00 oraz 15.30 – 19.00

8.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

16.00 – Msza św. z nauką dla dzieci (poświęcenie medalików

dzieciom pierwszokomunijnym)

18.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

Po Mszy św. spotkanie z młodzieżą i kandydatami do bierzmowania

 

A kiedy przyjdziesz na głos kapłana – 9 grudnia 2018 r.

8.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

11.00 – Msza św. z nauka dla dzieci

16.00 – Msza św. z nauką dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania

  1. Proszę zgłaszać chorych.
  2. Osoby, które zdecydowały się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej bardzo proszę do poniedziałku o dostarczenie kart, gdyż organizator musi już rezerwować lot i inne rzeczy związane z pielgrzymką.
  3. Do nabycia świece „Caritas”. Minimalna ofiara to 5 zł na obiad dla potrzebujących dzieci.
  4. Zgłosił się do mnie pan, który chce zorganizować w naszej parafii darmowy kurs obsługi komputera. Jeśli by ktoś był zainteresowany to bardzo proszę o zapisy w zakrystii. Myślę, że warto z niego skorzystać. Wszystkie zajęcia będą się odbywały na salce św. Izydora. ograniczenia wiekowe 0d 25 lat w górę.
  5. Zapisy na koncert „Betlejem”.
  6. Prasa katolicka „Niedziela” do odebrania w zakrystii.