Ogłoszenia Niedzieli Świętej Rodziny (30 grudnia 2018 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Świętej Rodziny (30 grudnia 2018 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Anna Pabian, Agnieszka Nosek, Małgorzata Sikorska, Aleksandra Pyk; z ofiarą dołączyły Krystyna Pabian, Teresa Kocot.
  2. Praca: Sebastian Piłat, Adam Zawadzki.
  3. Ofiary na rozbudowę i upiększanie kościoła za grudzień: Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
  4. Sprawy organizacyjne związane z nowym rokiem.

– Msze św. za parafian będą sprawowane rotacyjnie (I niedziela miesiąca o godz. 8.00; druga – o godz. 11.00, trzecia – o godz. 16.00)

– intencje mszalne (zamawianie, zbiorowa w pierwszy piątek miesiąca),koncelebry

– dyżury ministranckie,

– dziękczynienie po przyjęciu komunii,

– klękanie, gdy ksiądz idzie z komunią,

– spowiedź : Wychwalajmy Pana bo jest dobry – Bo Jego miłosierdzie trwa na wieki,

– zakrystia: jedna osoba przy załatwianiu sprawy;

– po Mszy św. rodzina zamawiająca intencje odprowadza księdza na plebanie;

– nie spóźniamy się na Mszę św.

1. Składam podziękowania wszystkim, którzy ofiarnie pracują na rzecz parafii. Dziękuję paniom, które podjęły się prowadzenia godzinek w czasie adwentu.
  2. Budynek gospodarczy: koszt wybudowania i wykończenia: około 60 tysięcy.
  3. Od 3 stycznia rozpoczynamy tynkowanie kościoła. do pracy zapraszam Górkę na godz. 9.00.
  4. W poniedziałek nabożeństwo za parafię o godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie z ministrantami.
  5. We wtorek Nowy Rok: uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. jak w niedzielę. Dyżur kantorów i lektorów z III niedzieli.
  6. W czwartek o godz. 16.00 spotkanie w sprawie kursu komputerowego.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – spowiedź od 17.30; w sobotę spotkanie Apostolatu Maryjnego; w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie z Różami Różańcowymi.
  8. W niedzielę uroczystość Objawienia Pańskiego. Poświęcenie kredy i kadzidła. Będziemy gościć ks. prof. Romana Kuligowskiego, który wygłosi do nas słowo Boże.
  9. Bilety na koncert „Betlejem” do odebrania w zakrystii.
  10. Zapisy na gazety.
  11. Kolęda na Nastolu:

2 stycznia: Piotrowska Danuta – Grzanka Krystyna i Janusz

3 stycznia:  Cieślak Joanna i Marek – Kundera Sylwester i Agata

5 stycznia: Socha Marianna i Kazimierz – Klisik Piotr i Ewelina.

Ministranci będą rozdawać kalendarze od Stowarzyszenia „Posłowice”. Kalendarz jest darmowy. Są w nim zamieszczone zdjęcia z uroczystości parafialnych.