Ogłoszenia Niedzieli Miłosierdzia (28 kwietnia 2019 r.)

Ogłoszenia Niedzieli Miłosierdzia (28 kwietnia 2019 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Miłosierdzia (28 kwietnia  2019 r.)

 1. Sprzątanie kościoła: Kopeć Krystyna, Sobota Mariola, Kowal Zofia, Wołowiec Wanda. Koszenie trawy i zawieszanie obrazu: Sobota Dominik, Kowal Grzegorz, Kopeć Marian. Bóg zapłać za posługę i złożoną ofiarę. Kolejkę zapraszam we wtorek na 20.00 do rozbierania grobu.
 2. Dziś zbiórka na remont i upiększanie kościoła.
 3. W kościele został zawieszony obraz św. Faustyny. Jest to dar rodziców i dzieci pierwszokomunijnych z ubiegłego roku. Po rozmowie z rodzicami ustaliliśmy, że darem będzie obraz św. Faustyny. W ubiegłym roku na dar ołtarza złożono 3 tysiące złotych, stąd taki dar. Dziękuję rodzicom i dzieciom z poprzedniego roku za ten dar serca, który upiększył nasz kościół.
 4. Państwo Małgorzata i Artur Dudowie, którzy mieszkają na Na Stolu i czują się naszymi parafianami postanowili złożyć na rzecz naszej wspólnoty dar. Tym darem są organy 34 głosowe firmy „Johanus”, prospekt organowy oraz przygotowanie i wykończenie chóru pod organy. Pragnę z głębi serca za organy wraz z prospektem organowym podziękować. Powiem tylko tyle, że koszt organów i prospektu to bardzo pokaźna kwota pieniędzy. Bóg zapłać i pamiętajmy w naszych modlitwach o ofiarodawcach za których w naszym kościele w każdą niedzielę jest także sprawowana Msza św. Prace na chórze rozpoczną się jeszcze w tym tygodniu.
 5. W połowie maja powinny rozpocząć się prace przy dachu.
 6. Witraże. Znalazłem firmę z Chorzowa, która podjęła się wyjęcia witraży ze starych okien. zostaną one przeniesione na boczne okna – kaplice, aby poprzez zwiększenie tła zgubić zbyt duże proporcje postaci św. Barbary i św. Izydora. Będą poprawione twarze i ręce na witrażach. Ponadto musimy zachować porządek liturgiczny, gdyż nie może być dwóch postaci św. Izydora obok siebie. W głównym ołtarzu będzie obraz i witraż z Izydorem w oknie kłócił by się w teologicznej przestrzeni kościoła.
 7. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc maj. Bardzo proszę o zadbanie o przydrożne krzyże i figury. Nabożeństwa majowe w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 18.00. W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek przed każdą Mszą św. (msze o godz. 8.00 i 11.00). W sobotę spotkanie Apostolatu Maryjnego.
 8. W przyszłą niedzielę spotkanie Róż Różańcowych. Bardzo bym prosił by przyszły siostry z róży z Leśniówki.
 9.  
 10. Ogłoszenie Stowarzyszenia.
 11. Dziękuję wszystkim za życzenia z racji moich imienin. Niech dobry Bóg wynagrodzi wam za wszelkie dobro.
 12. Prasa katolicka „Niedziela” do odebrania w zakrystii.