Ogłoszenia IV Niedzieli Adwentu (23 grudnia 2018 r.)

Ogłoszenia IV Niedzieli Adwentu (23 grudnia 2018 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedzieli Adwentu (23 grudnia 2018 r.)

 1. Sprzątanie kościoła: Broniś Barbara, Sylwia i Dariusz Lurzyńscy, Stokowiec Damian, Edyta i Tomasz Więckowie, Białek Krystyna, Białek Hubert, Piotrowski Artur, z ofiarą dołączyły Piotrowska Danuta, Wsuł Zofia. Choinki załatwił Hubert Białek.
 2. Praca: Wołowiec Ryszard, Wiesław Karyś, Sebastian Piłat. Przednia elewacja w całości jest podświetlona.
 3. Ofiara za opłatki na ogrzewanie: Bóg zapłać.
 4. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w poranne Mszy roratnie. Codziennie czy to rano czy wieczorem uczestniczyło około 20 dzieci. było też dużo osób dorosłych. Bóg zapłać za obecność i wspólną modlitwę. Po roratach modliliśmy się godzinkami za dzieci poczęte, by się urodziły szczęśliwie. Dziękuje Róży św. Rodziny, Apostolatowi Maryjnemu, Róży bł. Józefa Pawłowskiego oraz Róży Najświętszej Maryi Panny za pomoc w porannych roratach. Dziękuję także ofiarodawcom za pokrycie kosztu słodki bułek, które były rozdawane dzieciom i młodzieży na porannych roratach. Dziękuje paniom, które prowadziły godzinki.
 5. W środę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej oraz Ekonomicznej. Wspólnie podjęliśmy decyzję o zakresie prac na przyszły rok. Jeśli Pan Bóg nam pobłogosławi to mamy zamiar otynkować w środku kościół, wymienić okna (już podjąłem rozmowy na ten temat), ocieplić strop i wymienić dach oraz ewentualnie jeszcze odnowić elewację starego kościoła. W kościele jeszcze musimy założyć alarm oraz monitoring. Składka na przyszły rok pozostaje bez zmian – 50 zł. Jeśli oczywiście ktoś ma pragnienie dawania większej składki to może to zrobić. Bóg zapłać za wszelkie zaangażowanie duchowe i materialne. W sprawach duszpasterskich cieszy liczny udział we Mszy św. zarówno dorosłych, jak i dzieci. Martwi nas mała liczba młodzieży. Ponawiam apel do młodych, by korzystali z propozycji udziału w życiu parafialnym poprzez uczestnictwo w Kręgu Biblijnym.
 6. We wtorek uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 24.00 – Pasterka, 8.00; 10.00; 12.00. Posługa śpiewu i czytania: 8.00 -8.00; 10.00-11.0; 12.00-16.00. Dyżur śpiewu i czytania w boże Narodzenia pełnią kantorzy i lektorzy z V niedzieli, w drugi dzień świąt z i niedzieli.
 7. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia będzie odczytany list rektora KUL Jana Pawła II. Zbiórka na potrzeby uniwersytetu.
 8. W najbliższą niedzielę odbędzie się konkurs kolęd dla dzieci. Współorganizatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Posłowice”. Zapisy przy wyjściu z kościoła. Konkurs będzie o godz. 11.00. Zapisy: godz. 8.00 Marcin Szewczyk; 11.00 Ewelina Zawadzka; 16.00 – Marzena Wojewódzka.
 9. W piątek w parafii św. Jadwigi Msza św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 19.00.
 10. Na sobotę na godz. 10.00 zapraszam dzieci, które brały aktywny udział w roratach. Proszę przynieść ze sobą książeczki udziału w nabożeństwie.
 11. Do nabycia świece „Caritas”.
 12. Kurs komputerowy w naszej parafii. Umówiony jestem wstępnie na pierwsze spotkanie 3 stycznia na godz. 16.00. Zapraszam tych, którzy się zapisali. Można jeszcze się dopisać do listy uczestników
 13. Ci, którzy zapisali się na koncert „Betlejem” proszę o potwierdzenie i wskazanie jaki bilet mam zamówić.
 14. Prasa katolicka „Niedziela” oraz „Miłujcie się” do odebrania w zakrystii.