Ogłoszenia III Niedzieli Adwentu (16 grudnia 2018 r.)

Ogłoszenia III Niedzieli Adwentu (16 grudnia 2018 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedzieli Adwentu (16 grudnia 2018 r.)

 1. Sprzątanie kościoła: Cieślak Joanna, Tarłowska Monika, Snochowska Maria, Snochowska Zofia, z ofiarą dołączyła Grzanka Krystyna. Kolejka sprzątająca z 22 grudnia  troszczy się o choinki na Boże Narodzenie. Proszę by przyszli mężczyźni do udekorowania choinek oraz zrobienia szopki. Proszę też zadbać o siano do szopki.
 2. Praca: Wołowiec Ryszard, Bogdan Sarnecki. Dziękuję Mirosławowi Wiąckowi za zrobienie ubikacji przeznaczonej dla mężczyzn. Bóg zapłać.
 3. W imieniu własnym i was wszystkich chciałem serdecznie podziękować Markowi Wronie za wszelką pracę jaką wykonał będąc prezesem Stowarzyszenia „Posłowice” – Bóg zapłać. Nowym prezesem Stowarzyszenia został Grzegorz Głogowski. Życzymy owocnej pracy.
 4. Dziś zbiórka na rozbudowę i upiększanie kościoła. Radni rozniosą także opłatki na stół wigilijny. Ofiara złożona z racji opłatków w całości będzie przeznaczona na pokrycie kosztów grzania (całego sezonu). Od 3 stycznia rozpoczynamy tynkowanie kościoła. Prace związane z przygotowaniem kościoła przeprowadzi Górka. Msze św. w ciągu tygodnia będą sprawowane na salce św. Izydora. Dlatego też salkę będzie odpowiednio trzeba przygotować. W niedzielę msze będą sprawowane w kościele. Kolejka sprzątająca będzie w sobotę przygotowywała kościół do niedzielnej liturgii.
 5. Przypominam, że porządek Mszy św. roratnych jest następujący: poniedziałek, środa, piątek o godz. 18.00; we wtorek, czwartek, sobotę o godz. 06.30. Dzieci po porannych roratach i młodzież do bierzmowania zapraszam na słodką bułkę. Autobus odwozi dzieci do szkoły w Dyminach o 07.15. Po odśpiewaniu godzinek zapraszam na kawę na salkę św. Izydora. W tym tygodniu posługę będzie pełnił we wtorek Róża bł. Józefa Pawłowskiego (Modrzewie – E. Maciejewska) a w czwartek Róża Najświętszej Maryj Panny (Nastole- M. Snochowska).
 6. Dziś po Mszy o godz. 16.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.
 7. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie z dziecięcą Różą Różańcową oraz z dziećmi, które chciałyby do takiej róży należeć.
 8. W środę po Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej i Ekonomicznej.
 9. W piątek Msza św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 19.00.
 10. Do nabycia świece „Caritas”.
 11. Jak co roku organizujemy konkurs kolęd. Zapisy dzieci na konkurs od przyszłej niedzieli. Konkurs odbędzie się 30 grudnia po Mszy o godz. 11.00.
 12. Zapisy na koncert „Betlejem”, który odbędzie się w Hali Legionów 13 stycznia 2019 r. o godz. 18.00.
 13. Prasa katolicka „Niedziela” oraz „Miłujcie się” do odebrania w zakrystii.