Ogłoszenia I Niedzieli Wielkiego Postu – 10 marca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie I  Niedzieli Wielkiego Postu (10 marca  2019 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Danuta Myca, Sylwia Myca, Barbara Stefańska, Paweł Posłowski, Michał Pędzik.
  2. Praca: Hubert Żarnowiecki, Krzysztof Żarnowiecki, Stanisław Bocheński, Jerzy Matys.
  3. W środę spotkanie z kandydatami do bierzmowania grupa św. Izydora.
  4. w czwartek o godz. 18.30 spotkanie z kandydatami do bierzmowania grupa św. Faustyny.
  5. W piątek droga krzyżowa o godz. 18.30 a po niej Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.
  6. w przyszłą niedzielę spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św. o godz. 16.00.
  7. Nabożeństwa wielkopostne: w piątek droga krzyżowa, w niedzielę gorzkie żale.
  8. Informacja w sprawie chrztu: dokumentem na podstawie, którego wpisuje się dziecko do księgi chrztów jest akt urodzenia. Dostarczamy oryginał z którego kancelaria parafialna spisuje dane. Chrzestnymi mogą być osoby wolnego stanu (kawaler, panna, wdowa/wdowiec) lub żyjące w sakramentalnym związku. Przypominam jeszcze raz, że przynależność do parafii jest na podstawie zamieszkania. Jeśli, ktoś jest zameldowany, a nie mieszka u nas dłużej niż trzy miesiące staje się parafianinem w miejscu zamieszkania. jeśli ktoś miałby być chrzestnym lub chrzestną a jest zameldowany na Posłowicach a nie mieszka dłużej niż trzy miesiące zobowiązany jest dostarczyć zaświadczenie, że może być świadkiem chrztu. Przepis ten nie dotyczy studentów. tak samo jest z rodzicami: jeśli są zameldowani u nas a nie mieszkają dłużej niż trzy miesiące to chrzest może odbyć się pod warunkiem uzyskania zgody od proboszcza miejsca zamieszkania. Z kancelarii parafialnej dokument do bycia świadkiem chrztu uzyskuje osoba, która jest praktykującą i zamieszkuje na terenie naszej parafii.
  9. Prasa katolicka „Niedziela” do odebrania w zakrystii.