Ogłoszenia duszpasterskie XXXIV Niedzieli – Chrystusa Króla  (24 listopada  2019 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Elżbieta Maciejewska, Agnieszka Kowalska, Anna Wawrzycka, Jolanta Łysak, z ofiarą dołączyła Anna Wawrzycka.
  2. Praca: Janusz Socha.
  3. Dziś comiesięczna zbiórka na remont kościoła.
  4. Od jutra rozpoczynają się prace związane z położeniem posadzki w naszym kościele. Rozpoczniemy od prezbiterium i podzielimy prace na etapy.
  5. W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich rodzicami.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się okres adwentu. Msze św. w następującym porządku: poniedziałek, środa, piątek o godz. 18.00; we wtorek, czwartek, sobotę o godz. 06.30. Będą wieczorne i poranne roraty. Po porannych roratach będziemy śpiewać godzinki do Matki Bożej. Tą modlitwą będziemy się modlić za dzieci poczęte. Zapraszam wszystkich do modlitwy. Tak bardzo potrzeba tej modlitwy za dzieci, za rodziców oczekujących dziecka. Mamy okazję, aby przez udział w tej modlitwie pomóc w uratowaniu życia nienarodzonego. Dzieci zapraszam po książeczki uczestnictwa w roratach, zarówno porannych jak i wieczornych. Przez cały czas adwentu, przy wieńcu adwentowym będzie wystawiona puszka na adwentową ofiarę dla fundacji Małych Stópek, która zajmuje się dziećmi uratowanym z aborcji. Fundacja zwróciła się do nas o taką pomoc. Z ofiar zebranych z adwentowej jałmużny kupuje wyprawki dla dzieci uratowanych, szukając im jednocześnie nowego domu. Będzie także adwentowa walizka dobroci do której możemy składać produkty żywnościowe. Będą one rozdzielone dla osób potrzebujących. Tak jak w ubiegłym roku dzieci po porannych roratach otrzymają słodką bułkę a autokar zabierze je z pod kościoła do szkoły. Pozostałych uczestników rorat po godzinkach zapraszam na kawę na plebanię. Proszę by w pierwszym tygodniu dziećmi i rozdaniem bułek oraz przygotowaniem kawy zajęły się we wtorek Róża Najświętszej Maryj Panny Różańcowej; w czwartek Róża św. Ojca Pio, a w sobotę Apostolat Maryjny.
  7. Są już do nabycia świece Caritas. Dochód przeznaczony na pomoc potrzebującym Mała świeca minimum 5 zł, duża 12 zł.
  8. Kalendarz liturgiczny:
  9. Prasa katolicka „Niedziela” do odebrania w zakrystii.