Ogłoszenia duszpasterskie XXXIII Niedzieli Zwykłej (19 listopada 2023 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie XXXIII Niedzieli Zwykłej (19 listopada 2023 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie XXXIII Niedzieli Zwykłej (19 listopada 2023 r.)

  1. Sprzątanie kościoła: Jolanta Pędzik, Małgorzata Janaszek, Sabina Janaszek, Barbara Stefańska. Z ofiarą dołączyły Danuta Żuchowska, Genowefa Jamróz.
  2. Praca: Andrzej Słowiński, Bogdan Słowiński.
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.
  4. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – koniec roku liturgicznego. Następna niedziela to już niedziela nowego roku liturgicznego i jednocześnie początek adwentu.
  5. W środę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej i Ekonomicznej. Omówiliśmy bieżące sprawy oraz spojrzeliśmy w następny rok. Rada Parafialna i Ekonomiczna ustaliła, że w przyszłym roku wykonamy nowe ławki do kościoła. Stare ławki zostaną odnowione i przerobione na wygodniejsze (te po lewej stronie patrząc od wejścia do kościoła). W całości wszystkie ławki będą miały jednakowy wygląd. Te, które otrzymaliśmy w darze od parafii w Tokarni przekażemy parafii, która zgłosi takie zapotrzebowanie. Rada ponadto postanowiła, że ostatnia składka będzie przeznaczona na zapłatę za ławki w starej części kościoła, które jeszcze w tym roku mają być wykonane. Kiedy radni będą przechodzić z opłatkami po naszej parafii to opłatki każda rodzina otrzyma w gratisie. Roznosząc opłatki radni będą zbierać ofiarę na nowe ławki w starej części. Rada postanowiła, że od przyszłego roku nie będzie dodatkowej składki na prace remontowo-budowlane. Rada postanowiła, że od nowego roku będzie raz w miesiącu zbierana tak zwana taca gospodarcza na prace, które będą prowadzone w naszej wspólnocie. Zasugerowano, żeby to była trzecia niedziela miesiąca. Sprawą, którą poruszaliśmy było także zagospodarowanie terenu do tzw. zwałki. Otworzyła się szansa, aby na tym terenie zbudować farmę fotowoltaiczną. Wówczas parafia dostawałaby pieniądze za dzierżawę tego terenu. Rada nie widzi przeszkód, aby prowadzić rozmowy w tej sprawie.
  6. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie św. św. Rafała Kalinowskiego; wtorek – ofiarowanie Najświętszej Maryj Panny; środa – wspomnienie św. Cecylii; niedziela – Chrystusa Króla Wszechświata (uroczystość odpustowa w parafii na Baranówku).
  7. Solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkich łask oraz Bożego błogosławieństwa.
  8. Prasa katolicka „Niedziela” do odebrania w zakrystii.