Ogłoszenia duszpasterskie XXXIII Niedzieli Zwykłej  (17 listopada  2019 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Andrzej Borek, Bożena Kowalska, Marzena Łysak, Grzegorz Łysak, z ofiarą dołączyła Cecylia Borek.
  2. Podziękowania: Mirosław Wiącek – praca przy drzwiach do zakrystii. Dziękuje p. Pawłowi Bednarskiemu za podarowanie naszej parafii blachy nierdzewnej do zabezpieczenia gzymsu nad drzwiami. Jak mogliśmy zauważyć zbierał się na gzymsie pył, który pod wpływem deszczu zamieniał się w błoto brudzące elewację. Ten problem został rozwiązany poprzez położenie blachy.
  3. Rozpoczęły się prace przy ogrodzeniu fotowoltaiki. Rozpocząłem także rozmowy na temat położenia kostki. W grudniu będę miał spotkanie z konserwatorem z Krakowa, który podjął się oceny wartości malowideł w naszym kościele. Po jego ocenie zostanie zaprojektowane wnętrze świątyni.
  4. Sprawy finansowe. Na obecny czas spłaciłem praktycznie wszystkie zaległości jakie mieliśmy z tytułu wykonywanych prac. Został wypłacony w całości dach. Zostało nam do spłaty 60 tysięcy pożyczki, którą systematycznie spłacamy. W kasie parafialnej zostało nam 10 tysięcy złotych. Dlatego też podejmuje rozmowy dotyczące kolejnych prac w naszej świątyni.
  5. Dostałem informację , że dziś około godz. 13.00 na Posłowicach będzie telewizja regionalna TVP 3. Zapraszam na spotkanie na parkingu przy kościele. Będzie mowa o chodniku.
  6. Dziś po Mszy o godz. 16.00 Krąg Biblijny.
  7. W poniedziałek o godz. 13.00 pogrzeb śp. Mariana Kopcia.
  8. W piątek Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie w parafii św. Jadwigi w Kielcach
  9. W przyszła niedzielę comiesięczna zbiórka na remont kościoła.
  10. Apostolat Maryjny ofiarował dar pieniężny na remont kościoła. W związku z pogrzebem śp. Elżbiety Bocheńskiej, członkowie Apostolatu podjęli taką decyzję. Zamiast kolejnych wiązanek Apostolat złożył jeden wieniec pogrzebowy, natomiast chętni przyłączyli się do propozycji daru na remont kościoła zamiast indywidualnych wiązanek.
  11. Wkrótce rozpocznie się adwent i przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą w dniach 6-8 grudnia. Poprowadzi je ks. Michał Olejarczyk – dyrektor Diecezjalnego Studium Organistowskiego.
  12. Kalendarz liturgiczny:
  13. Prasa katolicka „Niedziela” do odebrania w zakrystii.