Ogłoszenia duszpasterskie XXXIII Niedzieli (15 listopada 2020 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie XXXIII Niedzieli (15 listopada 2020 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie XXXIII Niedzieli (15 listopada 2020 r.)

  1. Sprzątanie kościoła: Celina Zawadzka, Sylwia Socha, Zofia i Sławomir Bentkowscy, Ryszard Soja. Z ofiarą dołączyła Magdalena Łojowska.
  2. Praca: Bogdan Sarnecki.
  3. Ze względu na obostrzenia sanitarne w najbliższy piątek nie będzie Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie w naszej parafii.
  4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Powoli będziemy wchodzić w czas adwentu i przygotowań do świąt Bożego Narodzenia.
  5. Stolica Apostolska udzieliła możliwość uzyskania odpustu zupełnego przez cały miesiąc listopad. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, przez cały listopad możemy uzyskać odpust zupełny poprzez pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: wzbudzić intencję jego otrzymania; być w stanie łaski uświęcającej; wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; przyjąć w tym dniu Komunię Świętą; odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie.
  6. Kalendarz liturgiczny: we wtorek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej; w środę wspomnienie Błogosławionej Karoliny Kózkówny; w czwartek wspomnienie bł. Salomei; w piątek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, w sobotę Ofiarowanie NMP; w niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  7. Przypominam, że obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa. Jeśli ktoś nie może nosić maseczki, proszę nosić przyłbicę. Jeśli ktoś ma zaświadczenie od lekarza o nie możności noszenia maseczki proszę nosić je przy sobie. Apeluję o zakrywanie ust i nosa – nie prowokujmy jak również nie przykładajmy się do tego, że kościół z powodu nie przestrzegania rygorów sanitarnych zostanie zamknięty. Liczba uczestników w naszym kościele na jednej Mszy św. to 25 osób. Pozostali mogą uczestniczyć na zewnątrz z zachowaniem dystansu.
  8. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
  9. Prasa katolicka – „Niedziela” oraz „Miłujcie się” do odebrania w zakrystii.