Ogłoszenia duszpasterskie XXXII Niedzieli Zwykłej  (10 listopada  2019 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Aneta Lutwin, Monika Śrębowata, Anna Zarzycka, Monika Zarzycka.
  2. Podziękowania: Stanisław Bocheński, Jerzy Matys, Zbigniew Błaszczyk, Marcin Papież. Zostały wymienione drzwi do zakrystii. W ten sposób został zakończony remont wynikający z harmonogramu termomodernizacji.
  3. W tym roku ogrodzenie fotowoltaiki i zamontowanie monitoringu.
  4. Dostaliśmy już cześć pieniędzy z WFOŚ. Na dzień dzisiejszy wypłaciłem za prace związane z elewacją -30 tys.; prace związane z wymianą okien – 17 tys.; wypłaciłem część należności za montaż fotowoltaiki oraz w całości za ocieplenie stropu starej części kościoła – 23 tys. dotacja). W przyszłym tygodniu poinformuję o pozostałych rozliczeniach.
  5. Spotkanie Rady Parafialnej. Ustaliliśmy zakres robót na przyszły rok: położenie posadzki, odnowienie malowideł w prezbiterium oraz remont ołtarza i położenie kostki na zewnątrz kościoła. Rada Parafialna potrzymała składkę w wysokości 600 zł na rok dla każdej rodziny do momentu zakończenia remontu. Potrzymano jeszcze na 2020 rok sposób zbierania składki jako comiesięcznej. Zgodnie z planami konsekracja kościoła w przyszłym roku. W tym roku chcemy jeszcze doświetlić parking zakładając lampy. Ofiara z opłatków w tym roku i następnych latach na kostkę wokół kościoła.
  6. Zakres prac na następne lata odnowienie bocznych kaplic, kopuły oraz nowej części kościoła – pomalowanie, jednolite ławki w całym kościele. Rozmawiałem z projektantem wnętrz kościelnych. Przed przystąpieniem do prac należy zbadać co jest pod farbami. Projektant ma wykonać aranżację wnętrza kościoła.
  7. Po rozmowie z radą parafialną i dyskusjach związanych z organizacją duszpasterstwa w naszej parafii od nowego roku ulęgną zmianie godziny Mszy św.: 8.00; 10.300 oraz 12.00. Przemawiają za tym względy duszpasterskie i życiowe (10.30 msza da dzieci; 12.00 msza dla młodzieży).
  8. Jutro Święto Niepodległości. Msze św. o godz. 8.00 oraz o 11.00.
  9. W środę pogrzeb śp. Elżbiety Bocheńskiej o godz. 13.00.
  10. W piątek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.
  11. W przyszła niedzielę po Mszy o godz. 16.00 Krąg Biblijny.
  12. Prośba o zdjęcia kościoła w środku przed malowaniem. Rozmawiałem z konserwatorem i należy wykonać prace odkrywkowe jeśli chodzi o malowanie. Wtedy będziemy wiedzieć co tak naprawdę jest pod farbą. Chodzi o to czy wciągu istnienia kościoła były jeszcze jakieś przemalowania czy też nie. Zaleca ściągnięcie farby, która jest tzw. lamperią, ponieważ mury nie oddychają.
  13. Zmała Elżbieta Bocheńska – termin pogrzebu jeszcze nie znany.
  14. Kalendarz liturgiczny:
  15. Prasa katolicka „Niedziela” do odebrania w zakrystii.