Ogłoszenia duszpasterskie XXXII Niedzieli Zwykłej (07 LISTOPADA 2021 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Jolanta Łysak, Agnieszka Kowalska, Anna Wawrzycka, Katarzyna Foltyn. Z ofiarą dołączyła Anna Wawrzycka.
  2. Praca: Mieczysław Kapusta, Bogdan Sarnecki, Bogdan Słowiński.
  3. Składka na remont świątyni: BÓG ZAPŁAĆ ZA OFIARY NA REMONT I UPIĘKSZANIE ŚWIĄTYNI.
  4. Tydzień temu, w niedzielę, odbyła się modlitwa pt. „Różaniec ze świętymi i błogosławionymi”. Dziękuje serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego spotkania: dzieciom komunijnym i ich rodzicom, kandydatom do bierzmowania i ich rodzicom. Dziękuję w sposób szczególny Justynie Głogowskiej, Marzenie Wiącek, Marzenie Wojewódzkiej, Ewelinie Zawadzkiej za pomoc w przygotowaniu tego spotkania modlitewnego. Bóg zapłać.
  5. Dziękuję Stowarzyszeniu „Posłowice” za sfinansowanie lampionów, słodyczy oraz za opłacenie filmowania całego modlitewnego spotkania „Różaniec ze świętymi i błogosławionymi”. Bóg zapłać!
  6. Wkrótce na stronie internetowej naszej parafii pojawi się film z tego modlitewnego spotkania. Proszę o składanie w zakrystii deklaracji pozwalającej na publikowanie wizerunku w internecie.
  7. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych.
  8. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się przyjęcie do grona Rycerzy Kolumba mężczyzn z naszej parafii, którzy prawdami chrześcijańskimi pragną żyć w codziennym życiu.
  9. W czwartek przypada święto odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Msze św. o godz. 8.00 i 10.00. w naszych modlitwach pamiętajmy o obrońcach Ojczyzny.
  10. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 spotkanie ministrantów i ich rodziców na parkingu koło kościoła i wyjazd na listopadowy piknik.
  11. Kalendarz liturgiczny: wtorek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; środa – wspomnienie św. Leona, papieża i doktora Kościoła; czwartek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; piątek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika; sobota – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  12. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
  13. Prasa katolicka – „Niedziela” oraz „Miłujcie się” do odebrania w zakrystii.