Ogłoszenia duszpasterskie XXXII Niedzieli (08 listopada 2020 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie XXXII Niedzieli (08 listopada 2020 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie XXXII Niedzieli (08 listopada 2020 r.)

 1. Sprzątanie kościoła: Tomasz Kubicki, Ewa Salwa, Sylwia Szewczyk, Klaudia Szewczyk, Zofia Błaszczyk.
 2. Praca:
 3. Dziękuję Marzenie Wojewódzkiej oraz dzieciom z Ogniska Misyjnego za przygotowanie liturgiczne związane z Niedzielą Misyjną oraz pierwszym piątkiem miesiąca. Ze sprzedaży pamiątek dzieci uzyskały ofiarę w wysokości 331 zł.
 4. Do bocznych kaplic zostały zakupione kolumny pod relikwiarze. Jest to dar ołtarza od rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.
 5. Spłaciłem kolejną ratę długu w wysokości 15 tysięcy złotych.
 6. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych.
 7. W środę przypada rocznica Odzyskania niepodległości przez Polskę. Msze św. o godz. 08.00 oraz o 10.00.
 8. Stolica Apostolska udzieliła możliwość uzyskania odpustu zupełnego przez cały miesiąc listopad. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, przez cały listopad możemy uzyskać odpust zupełny poprzez pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: wzbudzić intencję jego otrzymania; być w stanie łaski uświęcającej; wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; przyjąć w tym dniu Komunię Świętą; odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie.
 9. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; we wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego papieża; w środę wspomnienie św. Marcina z Tours; w czwartek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika; w piątek wspomnienie śś. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników Polski.
 10. Przypominam, że jesteśmy w czerwonej strefie. Obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa. Jeśli ktoś nie może nosić maseczki, proszę nosić przyłbicę. Jeśli ktoś ma zaświadczenie od lekarza o nie możności noszenia maseczki proszę nosić je przy sobie. Apeluję o zakrywanie ust i nosa – nie prowokujmy jak również nie przykładajmy się do tego, że kościół z powodu nie przestrzegania rygorów sanitarnych zostanie zamknięty. Liczba uczestników w naszym kościele na jednej Mszy św. to 25 osób. Pozostali mogą uczestniczyć na zewnątrz z zachowaniem dystansu.
 11. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
 12. Prasa katolicka – „Niedziela” oraz „Miłujcie się” do odebrania w zakrystii.