Ogłoszenia duszpasterskie XXXI Niedzieli Zwykłej  (03 listopada  2019 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Kinga Stępniewska, Bożen Łysak, Anna Łukawska, Lutwin Ewa.
  2. Podziękowania: Andrzej Słowiński – praca.
  3. Comiesięczna zbiórka na kościół: Bóg zapłać za złożoną ofiarę na remont kościoła.
  4. Kuria Kielecka pozytywnie odpowiedziała na moje pismo i dofinansowała nam remont dachu kwotą 8 tysięcy złotych.
  5. Po Mszy św. o godz. 8.00 poświecenie urządzeń produkujących prąd oraz spotkanie Róż Różańcowych.
  6. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie Róży Różańcowej Dzieci.
  7. W środę po Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej. Na Modrzewiu nowym radnym został Tadeusz Lutwin.
  8. W czwartek wyjście do kina na film „Nieplanowane”. Kino „Moskwa” godz. 18.30, cena biletu 11 zł.
  9. W sobotę po Mszy św. spotkanie Apostolatu Maryjnego.
  10. Od 1 listopada do 8 listopada możemy dla naszych zmarłych uzyskać odpust zupełny. Warunki uzyskania odpustu: sakrament pokuty i Komunia Święta, odmówienie modlitwy „Ojcze nasz” i „Wierzę”, modlitwa w intencji Ojca Świętego. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. W pozostałe dni w roku odpust jest cząstkowy.
  11. W diecezjalnym domu rekolekcyjnym w Skorzeszycach koło Kielc
    organizowany jest w dniach 29 listopada-1 grudnia br. „Weekend z lectio
    divina”. Lectio divina to praktyka modlitewna w oparciu o Pismo Święte.
    Zaproszenie skierowane jest do wszystkich, którzy pragną ożywić swoją
    wiarę poprzez rozważanie słowa Bożego. Spotkanie prowadzi ks. Tomasz
    Siemieniec, wykładowca Pisma Świętego w WSD w Kielcach. Szczegóły i dane
    kontaktowe na plakacie w gablocie.
  12. Prośba o zdjęcia kościoła w środku przed malowaniem.
  13. Kalendarz liturgiczny:
  14. Prasa katolicka „Niedziela” do odebrania w zakrystii.