Ogłoszenia duszpasterskie XXX Niedzieli Zwykłej  (29 październik 2023 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Agnieszka Kowalska, Anna Ziętek, Anna Wawrzycka, Jolanta Łysak, Damian Ziętek, Paweł Łysak. Z ofiarą dołączyły Anna Wawrzycka, Katarzyna Foltyn.
  3. Ofiara na Dzieło Nowego Tysiąclecia – 520 zł. Bóg zapłać!
  4. Dziś dzieci z Ogniska Misyjnego rozprowadzają kalendarze misyjne. Ofiara przeznaczona dla misjonarzy. Koszt kalendarza 10 zł. Bardzo proszę o wsparcie naszych misjonarzy. Dzieci stoją z kalendarzami przy kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.
  5. Dziś kończy się konkurs dla dzieci pt. „Różaniec siłą rodziny”. Karty i prace zbierane są na Mszach o godz. 10 i 12.
  6. Po każdej Mszy św. Stowarzyszenie „Posłowice” rozdaje odblaski. Są one potrzebne w jesienne wieczory, które nadchodzą, gdy będziemy się pieszo poruszali po drodze.
  7. We wtorek „Różaniec ze Świętymi”. Msza św. o godz. 18.00 a po niej modlitwa różańcowa. Rozważania i śpiew poprowadzi Koło Koronkowe a modlitwie różańcowej będą przewodniczyć dzieci z Dziecięcej Róży Różańcowej, Ogniska Misyjnego oraz dzieci pierwszokomunijne. Przestrzegam przed skutkami udziału w Halloween! Warto mieć na uwadze, że Halloween to: odchodzenie od wiary chrześcijańskiej, w „tej zabawie” nie ma tam miejsca na zmartwychwstanie, odkupienie, Boga, Jezusa, aniołów, świętych; kwestionowanie życia wiecznego, rzeczy ostatecznych: sądu ostatecznego, nieba albo piekła; banalizacja śmierci, ran, krwi, powiązana z brakiem szacunku do zwłok, szkieletów, kości, czaszek i szczątków ludzkich; ukazywanie cmentarza jako tajemniczego, upiornego i mrocznego miejsca; oswajanie z wiedźmami, wróżkami, wróżbami, horoskopami, upiorami, wampirami, duchami, zombie, czarownicami, nietoperzami, demonami, sowami, goblinami, czarnymi kotami, a także z brzydotą. Więcej w gablocie!
  8. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze o godz. 07.00 i 09.00. Uroczystość obowiązkowa. Dyżur kantorów i lektorów z V niedzieli.
  9. W czwartek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze o godz. 07.00 oraz 18.00. Po wieczornej Mszy różaniec za zmarłych – wypominki jednorazowe.
  10. Zasady uzyskiwania odpustu w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych wywieszone na tablicy ogłoszeń.
  11. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze o godz. 07.00 oraz 18.00. Spowiedź od godz. 17.30. W tym dniu całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  12. W sobotę po Mszy św. o godz. 07.00 spotkanie Apostolatu Maryjnego.
  13. W niedzielę po Mszy w. o godz. 08.00 spotkanie Róż Różańcowych.
  14. Ponawiam zaproszenie na nocne czuwanie w Jędrzejowie w dniu 10 listopada. Zapisy w zakrystii.
  15. Kalendarz liturgiczny: środa – uroczystość Wszystkich Świętych; czwartek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych; sobota – wspomnienie św. Karola Boromeusza.
  16. Solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkich łask oraz Bożego błogosławieństwa.
  17. Prasa katolicka „Niedziela” do odebrania w zakrystii.