Ogłoszenia duszpasterskie XXVII Niedzieli Zwykłej (08 październik 2023 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Lucyna Lutwin, Barbara Szyszka, Grażyna Stokowiec, Alicja Bobrska. Z ofiarą dołączyła Kinga Stępniewska.
  2. Praca: Bogdan Żarnowiecki, Bogdan Sarnecki, Bogdan Słowiński. Bóg zapłać.
  3. Koszt pracy schodów: materiał – 3950 złotych; praca – 5200 złotych.
  4. Został zamontowany witraż nad drzwiami wejściowymi z symbolami eucharystycznymi: kielichem, kłosami zboża i winogronami. Jest to mój dar dla parafii.
  5. Dziękuje wszystkim pielgrzymom, którzy wczoraj byli na spotkaniu Róż Różańcowych w Jędrzejowie. W sumie z całej diecezji pielgrzymowało 3,5 tysiąca członków Żywego Różańca.
  6. Moi drodzy chciałem się podzielić taką radością, którą myślę, że trzeba się dzielić. Tydzień temu była rocznica przyjęcia sakramentu bierzmowania młodzieży, która w tamtym roku przyjęła ten sakrament. Bierzmowanie przyjęło 32 osoby. W rocznicy uczestniczyło 27 osób z pośród młodzieży. Jest to piękna frekwencja. Młodzież przygotowała liturgię, otrzymała pamiątki tego wydarzenia. Dziękuję za to świadectwo wiary. Podziękowania składam także rodzicom młodzieży bierzmowanej, którzy czuwali nad wszystkim. Bóg zapłać.
  7. Dziś o godz. 12.00 Msza dla rodzin z małymi dziećmi.
  8. W poniedziałek o godz. 19.15 na salce św. Izydora spotkanie Stowarzyszenia „Posłowice”. Zapraszam w imieniu Stowarzyszenia.
  9. W piątek przypada drugi piątek miesiąca, w którym mamy Godzinę Miłosierdzia. W tym dniu przypada także 13 października – Nabożeństwo Fatimskie. O 19.30 będzie różaniec Godziny Miłosierdzia. Po nim Msza św. z procesją fatimską. Jak co roku w ostatnie Nabożeństwo Fatimskie zbieramy tacę na dar dla Matki Bożej od jej czcicieli.
  10. W przyszłą niedzielę radni przejdą za zbiórką na prace przy kościele.
  11. Można już zamawiać wypominki na przyszły rok. Formularz przy gazetniku.
  12. Parafia wraz ze Stowarzyszeniem „Posłowice” organizuje konkurs dla dzieci w miesiącu październiku: „Różaniec siłą rodziny”. Warunkiem udziału jest zgłoszenie konkursowe oraz obecność na różańcu – 5 razy. Karta zgłoszeniowa w gazetniku. Rodzice zachęcam to tego byście swoje dzieci zaangażowali w ten konkurs. Warunkiem jest tylko obecność na różańcu 5 razy i wykonanie różańca dowolną techniką.
  13. W Zespole Szkół Katolickich w dniach w dniach 13-15 października br. oraz 20-22 października odbędą się warsztaty dla małżonków, par narzeczonych pt. „Efektywna komunikacja w małżeństwie”. Więcej informacji udzielę zainteresowanym w zakrystii.
  14. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie błogosławionego Wincentego Kadłubka; piątek – wspomnienie błogosławionego Honorata Koźmińskiego.
  15. Solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkich łask oraz Bożego błogosławieństwa.
  16. Prasa katolicka „Niedziela” do odebrania w zakrystii.