Ogłoszenia duszpasterskie XXVII Niedzieli (04 października 2020 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie XXVII Niedzieli (04 października 2020 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie XXVII Niedzieli (04 października 2020 r.)

  1. Sprzątanie kościoła: Krystyna Kosmala, Krystyna Kopeć, Mariola Sobota, Zofia Kowal, Wanda Wołowiec. Z ofiarą dołączyły Maria Sałaj, Halina Domagała, Marzena Wojewódzka.
  2. Praca: Artur Dróżdż, Bogdan Słowiński, Andrzej Słowiński.
  3. Zbiórka na remont świątyni: Dziękuję za wszystkie ofiary składana na spłatę długu. Pragnę także podziękować za ofiary składane z racji zamawianych Mszy świętych. Dziękuję tym, którzy zaczęli składać większą ofiarę za sprawowaną Mszę św. (Bóg zapłać). Chcę nadmienić, że ofiara składana z racji sprawowanej Mszy jest dla mnie ofiarą brutto. Wbrew temu co się mówi w mediach każdy ksiądz płaci podatki od swoich dochodów, także od tych składanych za Msze św. Nadmieniam, że płacę podatki podwójne – dla państwa oraz na utrzymanie diecezji. Płacę podatki od ilości osób zameldowanych na terenie parafii a nie od uczestniczących we Mszy św. czy zamieszkałych na terenie parafii. Nie jest też prawdą jakoby jedna taca w miesiącu należała do księdza. Ofiary składane na tacę są przeznaczane na utrzymanie kościoła i inne rzeczy związane z funkcjonowaniem parafii. Jeszcze raz dziękując za większe ofiary za Msze święte i proszę wszystkich, którzy będą składać taką ofiarę o złożenie jej według własnego uznania, mając świadomość tego co powiedziałem.
  4. Jutro przypada wspomnienie św. Faustyny. W naszej parafii przypada w tym dniu odpust. Msze św. o godz. 07.00 oraz główna msza odpustowa o godz. 18.00 z procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Różaniec w tym dniu o godz. 17.30.
  5. W najbliższą niedzielę różaniec po Mszy św. o godz. 10.00.
  6. Zwracam się z prośbą o nieprzynoszenie zbędnych ubrań do pojemników. Jest to prośba tych, którzy zorganizowali zbiórkę stawiając pojemniki. Wynika to z sytuacji pandemii.
  7. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie św. Faustyny; w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej; w piątek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka.
  8. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
  9. Prasa katolicka – „Niedziela” do odebrania w zakrystii.