Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedzieli Zwykłej (29 września 2024 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Daniela Piłat, Halina Augustowska, Zofia Błaszczyk, Robert Posłowski, Anita Orkisz, Dariusz Orkisz.
  3. Bóg zapłać za ofiary na tacę gospodarcza. Zostało złożone 4260 zł.
  4. We wtorek rozpoczyna się październik w Kościele poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Codziennie różaniec po Mszy św. o godz. 18.00. Bardzo proszę, aby zabrać ze sobą grafik modlitwy różańcowej – na poszczególne dni są wyznaczone grupy, które poprowadzą modlitwę różańcową.
  5. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00 oraz o 18.00. Spowiedź od godz. 17.30. W tym dniu przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. W sobotę przypada odpust ku czci św. Faustyny. Msze św. o godz. 7.00 oraz o 18.00 z procesją wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. Asystę liturgiczną przygotowuje Leśniówka. Kazania odpustowe wygłosi kanclerz naszej kurii ks. dr Marcin Jastrząb. Różaniec o godz. 17.30.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 08.00 spotkanie róż różańcowych. Bardzo proszę by na spotkaniu byli obowiązkowo opiekunowie róż.
  8. Zakończyliśmy parafialną pielgrzymkę do Medjugorie. W czasie naszego pobytu Watykan dał pozwolenie na pielgrzymowanie do tego miejsca modlitwy i przemiany ludzkich serc. W ramach dziękczynienia parafianie i część osób jadących z nami ofiarowała parafii ampułki do sprawowania Mszy św. Ponadto w ramach podziękowania za przeprowadzone przez ze mnie rekolekcje pielgrzymom p. Władysław Burzawa – przewodnik pielgrzymki ofiarował naszej parafii ornat z Matką Bożą Medjugorska. Za wszystkie dary składam serdeczne Bóg zapłać.
  9. Wszyscy solidaryzujemy się w modlitwie i pomocy z osobami dotkniętymi powodzią na Dolnym Śląsku. Jako wspólnota mieszkańców chcemy się włączyć w materialna pomoc powodzianom. Stowarzyszenie „Wolna Strefa” działające w starej szkole oraz Stowarzyszenie „Posłowice” organizują zbiórkę środków czystości, dezynfekcji, nowych koców, ręczniki, pościel, baterie, latarki, artykuły higieny osobistej, narzędzia pracy (łopaty, wiadra, rękawice gumowe, szczotki). Wszystko to możemy złożyć w szkole w godzinach od 14 do 18.00 od poniedziałku do piątku.
  10. Za tydzień odbędzie się zbiórka w naszym kościele na powodzian. Bardzo was proszę o wsparcie dla tych poszkodowanych ludzi. Dlatego też nie będzie w październiku tacy gospodarczej. Środki zebrane w niedzielę przeznaczymy konkretnej rodzinie. Mam znajomego księdza na Dolnym Śląsku, dzwoniłem do niego i prosił o pomoc dla jednej rodziny, która straciła praktycznie wszystko.
  11. Alarm w kościele: załączany od godz. 19.00 do 07.00.
  12. Kalendarz Kościoła: wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus (odpust na Słowiku); środa – wspomnienie św. Aniołów Stróżów; piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; sobota – wspomnienie św. Faustyny kowalskiej.
  13. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.