Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedzieli Zwykłej (01 październik 2023 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Elżbieta Kowalska, Marianna Bakalarz, Zofia Bakalarz, Teresa Gryń, Kamila Wilczkowska. Z ofiarą dołączyła Danuta Zawadzka.
  2. Praca: Bogdan Żarnowiecki. Dziękuję paniom z Górki za nowy wieniec kwiatowy do figury Matki Bożej Fatimskiej. Bóg zapłać.
  3. Zakończyły się prace przy schodach. Pozostało jeszcze obsypanie ziemią i zrobienie nowych barierek. W poniedziałek zakończą się prace przy kostce przy budynku gospodarczym.
  4. Zostały zamontowane dwie figury aniołów przy głównym wejściu oraz na słupkach od ulicy zostały zamontowane nakrycia na słupkach z piaskowca.
  5. Dziś na Mszy św. o godz. 12.00 dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej otrzymają od rodziców różańce i poprowadzą modlitwę dziesiątkiem różańca.
  6. Swoje pamiątki pierwszej rocznicy przyjęcia sakramentu bierzmowania otrzyma młodzież od swoich rodziców, którzy w ten sposób pragną podkreślić wagę tego wydarzenia.
  7. Przez cały październik Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00 a po Mszy różaniec. Zapraszam na modlitwę różańcową.
  8. W czwartek będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci św. Faustyny. Msze św. o godz. 7.00 oraz suma odpustowa o 18.00. Różaniec o godz. 17.30. Asystę liturgiczną przygotowuje Modrzewie. Kazanie odpustowe wygłosi o. Bogdan Laskowski – wielu znany z pielgrzymki lubelskiej, która nocowała w naszej parafii.
  9. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. spowiedź od 17.30. W tym dniu całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  10. W sobotę spotkanie Apostolatu Maryjnego po Mszy św.
  11. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela miesiąca – o godz. 12.00 Msza św. dla dzieci i ich rodziców.
  12. Pielgrzymka różańcowa do Jędrzejowa. Wyjazd o godz. 8.15 z parkingu parafialnego.
  13. Parafia wraz ze Stowarzyszeniem „Posłowice” organizuje konkurs dla dzieci w miesiącu październiku: „Różaniec siłą rodziny”. Konkurs będzie polegał na wykonaniu różańca dowolną techniką. Jury będzie wszystkie prace zgłoszone oceniać i nagradzać. Regulamin konkursu przy gazetniku. Warunkiem udziału jest zgłoszenie konkursowe oraz obecność na różańcu – 5 razy. Karta zgłoszeniowa w gazetniku.
  14. W poniedziałek 9 października o godzinie 19.15 odbędzie się na salce Św. Izydora zebranie wyborcze Stowarzyszenia „Posłowice”. Zarząd zaprasza wszystkich członków oraz osoby, które chcą brać udział w pracach Stowarzyszenia
  15. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów; środa – wspomnienie. Św. Franciszka z Asyżu; czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej; sobota – wspomnienie NMP Różańcowej.
  16. Solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkich łask oraz Bożego błogosławieństwa.
  17. Prasa katolicka „Niedziela” do odebrania w zakrystii.