Ogłoszenia duszpasterskie XXV Niedzieli Zwykłej (23 września 2023 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Renata Szczepanik, Monika Żarnowiecka, Anna Karyś, Justyna Lewicka. Z ofiarą dołączyły Wanda Żarnowiecka, Marianna Lewicka.
  2. Praca: dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za wczorajszą pracę.
  3. Trwają prace przy układaniu kostki przy budynku gospodarczym. Mam nadzieję, że w tym tygodniu już rozpoczną się prace przy schodach. Materiał już został zakupiony.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się październik, w którym modlimy się codziennie na różańcu. W ciągu tygodnia różaniec po Mszy św. w niedzielę modlitwa różańcową będzie wyglądała w ten sposób, że po modlitwie wypominkowej będzie odmawiany jeden dziesiątek za zmarłych. Zauważyłem, że wtedy, gdy jest różaniec nagle zmniejsza się ilość wiernych.
  5. W niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej otrzymają od rodziców różańce i poprowadzą modlitwę dziesiątkiem różańca.
  6. Parafia wraz ze Stowarzyszeniem „Posłowice” organizuje konkurs dla dzieci w miesiącu październiku: „Różaniec siłą rodziny”. Konkurs będzie polegał na wykonaniu różańca dowolną techniką. Jury będzie wszystkie prace zgłoszone oceniać i nagradzać. Regulamin konkursu przy gazetniku.
  7. Pielgrzymka różańcowa do Jędrzejowa.
  8. Kalendarz liturgiczny: wtorek – rocznica poświęcenia bazyliki katedralnej w Kielcach; środa – wspomnienie św. Wincentego a Paulo; czwartek – wspomnienie św. Wacława; piątek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała; sobota – wspomnienie św. Hieronima.
  9. Solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkich łask oraz Bożego błogosławieństwa.
  10. Prasa katolicka „Niedziela” do odebrania w zakrystii.