Ogłoszenia duszpasterskie XXV Niedzieli Zwykłej  (22 września  2019 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie XXV Niedzieli Zwykłej  (22 września  2019 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie XXV Niedzieli Zwykłej  (22 września  2019 r.)

  1. Sprzątanie kościoła: dziękuję rodzicom kandydatów do bierzmowania za posprzątanie kościoła, a byli: Wrona Marek, Wrona Paulina, Sikorska Małgorzata, Sikorski Adrian, Posłowski Paweł, Posłowski Jan, Szczepaniak Renata, Szczepaniak Natalia, Woś Karina, Woś Julia, Żarnowiecka Monika Żarnowiecki Mariusz, Piłat Mirosław, Wojewódzka Marzena, Wojewódzki Tomasz, Wojewódzki Mikołaj, Golmento Małgorzata, Golmento Wiktoria, Łysak Bożena, Łysak Wojciech, Żuchowski Zdzisław, Sztandera Oliwia, Domagała Dariusz. Sprzątanie w przyszłym tygodniu: rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszam w sobotę na 14.00. Sprzątanie wokół kościoła, plebani i w kościele. Natomiast kolejkę sprzątającą z Modrzewia zapraszam za dwa tygodnie w piątek 04 października po Mszy świętej wieczornej. Chcę by rodzice bierzmowanych już przed samą uroczystością byli wolni i sprzątaniem się nie zajmowali.
  2. Praca: Artur Dróżdż – praca na plebani, Sylwester Pyk, Jerzy Gwóźdź, Marcin Żarnowiecki, Krzysztof Żarnowiecki, Bogdan Żarnowiecki, Piotr Żarnowiecki, Andrzej Słowiński, Bogdan Słowiński. Dziękuję także Tadeuszowi Żarnowieckiemu, Marcinowi Szewczykowi, Sylwii Szewczyk, Marcinowi Socha.
  3. Dziś zbiórka na remont i upiększanie kościoła. Pragnę poinformować, że Marek Wrona, który był radnym rady parafialnej z Modrzewia zrezygnował z funkcji ze względów zdrowotnych. Wkrótce ogłoszę spotkanie mieszkańców Modrzewia w celu wybrania nowego radnego. Serdecznie dziękuję Markowi za pracę, dobre słowo oraz radę, którą służył.
  4. Zapowiedzi przedślubne: Julita Stachelek – panna, par. w Ostrołęce; ;  Grzegorz Piotrowski – kawaler, parafia tutejsza zapowiedź trzecia.
  5. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do pierwszej komunii świętej.
  6. W środę po Mszy św. spotkanie z kandydatami do bierzmowania – egzamin. Proszę tych, którzy już zaliczyli egzamin o dostarczenie zaświadczenia, które jest w katechizmie.
  7. W piątek Msza św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 19.00 w parafii św. Jadwigi.
  8. Informacja Klubu „Wolna Strefa”: po krótkotrwałym remoncie klub jest na nowo otwarty. Nowa kadra klubu: Piotr Fuczyk oraz Anna Pożoga zaprasza dzieci i młodzież oraz rodziców do wizyt w klubie. W klubie działają następujące sekcje: plastyczna, muzyczna, fotograficzna, sportowa i naukowa. Kadra klubu zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach od 13.00 do 19.00.
  9. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek św. Ojca Pio, w czwartek rocznica poświęcenia bazyliki katedralnej w Kielcach, w piątek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, w sobotę św. Wacława .
  10. Prasa katolicka „Niedziela” do odebrania w zakrystii.