Ogłoszenia duszpasterskie XXIX Niedzieli Zwykłej (22 październik 2023 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Monika Zarzycka, Bożena Kowalska, Marzena Łysak, Elżbieta Maciejewska. Z ofiarą dołączyły Genowefa Kowalska, Agata Łysak.
  3. Dziękuję za ofiarę na prace przy kościele: Modrzewie – 2050 zł; Górka -2250 zł; Leśniówka – 1525 zł; Nastole – 1950 zł.
  4. Dziś zbieramy ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  5. Dziś także liczenie wiernych. Kobiety wychodzą prawą furtką, a mężczyźni lewą.
  6. W przyszłą niedzielę dyżur kantorów i lektorów z V niedzieli. Ministrantów również.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy rozprowadzać kalendarze misyjne. Całość ofiary przeznaczona na naszych diecezjalnych misjonarzy pracujących w różnych stronach świata.
  8. Kończy się czas konkursu „Różaniec siłą rodziny”. Dlatego bardzo proszę w imieniu swoim i Stowarzyszenia „Posłowice”, aby dzieci, które biorą udział w konkursie w przyszłą niedzielę przynieśli karty zgłoszeniowe z pięcioma naklejkami i wykonanym przez siebie różańcem. Karty i prace będą zbierane na Mszach o godz. 10 i 12. Jeszcze można przez ten tydzień wziąć udział w konkursie.
  9. Na zakończenie miesiąca października tak jak w ubiegłym roku odbędzie się „Różaniec ze świętymi”. Rozważania i śpiew poprowadzi Koło Koronkowe a modlitwie różańcowej będą przewodniczyć dzieci z Dziecięcej Róży Różańcowej, Ogniska Misyjnego oraz dzieci pierwszokomunijne.
  10. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Pamiętajmy o naszych zmarłych, którzy potrzebują naszej modlitwy. Zadbajmy także o groby najbliższych.
  11. Kalendarz liturgiczny: sobota – święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  12. Solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkich łask oraz Bożego błogosławieństwa.
  13. Prasa katolicka „Niedziela” do odebrania w zakrystii.