Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedzieli Zwykłej  (15 września  2019 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedzieli Zwykłej  (15 września  2019 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedzieli Zwykłej  (15 września  2019 r.)

 1. Sprzątanie kościoła: Barbara Broniś, Krystyna Białek, Artur Piotrowski, z ofiarą dołączyła Małgorzata Białek. Krystynie i Marianowi Kopciom dziękuję za kosz kwiatów.
 2. Praca: Ryszard Wołowiec, Bogdan Sarnecki – przewieszenie żyrandoli; Andrzej Słowiński, Bogdan Słowiński – podpory do drzwi; Bogdan Żarnowiecki – piach, który przywiózł Piotr Żarnowiecki; Zdzisław Stąpór – złom.
 3. Dziękuję rodzicom i młodzieży do bierzmowania z grupy św. Izydora za pracę w poniedziałek, a byli: Kacper Piłat, Piotr i Adrian Łoboda, Jan Dziubek Marcin,Sylwia i Klaudia Szewczyk, Małgorzata i Ola Wieczorek Agnieszka i Krzysztof Widliński Grzegorz, Jakub i Gabriela Głogowscy, Sylwia i Martyna Lurzyńskie, Jakub Chałaciński, Melania Stanek, Dominika i Daria Gwóźdź, Marcin i Mateusz Socha Artur i Małgorzata Duda.
 4. Trwają prace związane z ogrzewaniem podłogowym w starej części kościoła. We wtorek zostanie położona wylewka. Myślę, że w sobotę posprzątamy wszystko i na nowo poustawiamy ławki i ołtarz. Do tej pracy zapraszam rodziców i kandydatów do bierzmowania z grupy św. Faustyny. Szczegóły ustalimy na spotkaniu.
 5. W środę zostałem zaproszony do podpisania umowy na termomodernizację (refundacja – ogrzewania podłogowego, pomp ciepła w całości, fotowoltaika, ocieplenie stropu na starej części kościoła oraz refundacja okien w wysokości 40 tysięcy).
 6. Sprawy finansowe: dach – 35 tysięcy- wypłacono 20 tys. (dług 15 tys.); okna z robocizną – 63 tys. – wypłacono 53 tys. (dług – 10 tys. – zwrot z Funduszu Ochrony Środowiska – 40 tys.; elewacja – starego kościoła i odnowienie dzwonnicy – 65 tys. – wypłacono 25 tys. (dług – 40 tys.); blacha na kościół – 16 tysięcy – wypłacono 6 tys. (dług – 10 tys.). W sumie dług – 75 tysięcy. Po zwrocie z Funduszu Ochrony Środowiska (założenie za pompy ciepła) – 50 tysięcy – zostanie długu 25 tysięcy.
 7. Zapowiedzi przedślubne: Katarzyna Łysak – panna, parafia tutejsza; Foltyn Bartosz, kawaler – parafia Radomice – zapowiedź trzecia.  Julita Stachelek – panna, par.  w Ostrołęce; ;  Grzegorz Piotrowski – kawaler, parafia tutejsza zapowiedź druga.
 8. Spotkanie z kandytami do bierzmowania w środę: egzamin obie grupy.
 9. W piątek Msza św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 19.00 w kościele.
 10. W przyszłą niedzielę zbiórka na remont i upiększanie kościoła.
 11. W przyszłą niedzielę 22 września po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi, które będą przygotowywały się do pierwszej komunii św. Przypominam, że zgodnie z zarządzeniem ks. bpa Jana Piotrowskiego przygotowanie do pierwszej komunii i sama komunia odbywa się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła do której uczęszcza dziecko.
 12. Kalendarz liturgiczny: środa wsp. św. Stanisława Kostki; piątek WSP. św. Andrzeja, Pawła i towarzyszy; sobota święto św. Mateusza – apostoła i ewangelisty.
 13. Prasa katolicka „Niedziela” do odebrania w zakrystii.