Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedzieli Zwykłej (12 września 2021 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie XXIII Niedzieli Zwykłej (05 września 2021 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Zofia Snochowska, Barbara Broniś, Krystyna Białek. Z ofiarą dołączyła Małgorzata Białek. Trawę skosił Hubert Białek.
  3. Dziś w Warszawie beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego. Bogu dziękujmy za ten dar dla nas współczesnych. Kardynał Wyszyński nazywany Kardynałem Tysiąclecia był postacią niezwykła, o silnym charakterze i troskliwym sercu. Przez najbliższych nazywany był ojcem.
  4. W pierwszy piątek września po raz pierwszy w naszej parafii była całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Bardzo się cieszę, że przez cały dzień przychodziliście do kościoła na modlitwę. Mam nadzieję, że z każdym miesiącem będzie to coraz większa grupa.
  5. Zmiana uczestnictwa we Mszy. Msza dla dzieci z kazaniem będzie o godzinie 12.00. Zapraszam wszystkie dzieci na tę Mszę św. Na godzinę 10.00 przychodzą kandydaci do bierzmowania.
  6. Bierzmowanych zapraszam do zakrystii po indeks do bierzmowania.
  7. W kaplicy Matki Bożej Fatimskiej został umieszczony świecznik wotywny. Jeśli ktoś pragnie podziękować Matce Bożej za wyproszone łaski to może zapalić świeczkę. Ofiarę za świeczkę wrzucamy do skarbony umieszczonej na świeczniku. Świecznik jest darem rodziny Kamili i Mariusza Miodków. Bóg zapłać.
  8. Rozpoczął się nowy rok szkolny. Z informacji otrzymanych z kurii wile osób ze szkół średnich wypisało się z lekcji religii. Konsekwencje nieuczestniczenia w lekcjach religii są następujące: nie można być świadkiem do chrztu, bierzmowania, ślubu. Proboszcz ma obowiązek zażądania od osoby pragnącej być świadkiem przyniesienia ze szkoły od katechety zaświadczenia, że uczestniczy w lekcjach religii.
  9. Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz saturacji krwi. Badania szczególnie zalecane po przejściu COVID-19. Z badania będzie można skorzystać w poniedziałek 13 września od godz. 9.00. Ambulans diagnostyczny będzie stał na parkingu przy kościele. Serdecznie zachęcam.
  10. W poniedziałek Nabożeństwo Fatimskie. Kolejkę sprzątającą proszę o przygotowanie figury Matki Bożej Fatimskiej na nabożeństwo.
  11. W sobotę wspomnienie świętego Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach i młodzieży wypraszając dla nich przez wstawiennictwo św. Stanisława łaski do codziennego życia.
  12. Rozpoczęły się prace przy układaniu kostki na wjeździe. Prace będą sukcesywnie kontynuowane.
  13. Rozliczenie schodów: schody do kościoła – 48 700 zł, podjazd dla niepełnosprawnych- 14 300 zł, schody do piwnicy pod podjazdem – 3900 zł, schody na plebani – 8900 zł. Wypłaciłem – 50 tysięcy.
  14. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma; wtorek – święto podwyższenia Krzyża Św.; środa – wspomnienie NMP Bolesnej; czwartek – świętych męczenników Korneliusza i Cypriana; sobota – święto św. Stanisława Kostki.
  15. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.