Ogłoszenia duszpasterskie XXIII Niedzieli Zwykłej (04 września 2022 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Anna Jandała, Barbara Winiarska, Paulina Malarczyk, Ewelina Zawadzka. Z ofiarą dołączyła Danuta Wołowiec. Trawę kosili: Adam Zawadzki, Łukasz Malarczyk.
  2. Praca: Zdzisław Stąpór.
  3. Zapowiedzi przedślubne:
  4. Spotkanie Rady Parafialnej: przedstawiłem sprawy duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej. Należy się cieszyć, że nie ustaje gorliwość w sprawach duchowych. Problemem są parafianie, którzy duchowo a także materialnie nie angażują się w nic. Traktują naszą wspólnotę jako punkt usług religijnych – nic poza tym. W sprawach materialnych omówiliśmy bieżącą sytuację. Parafia na dzień dzisiejszy posiada dług w wysokości 36 tysięcy złotych. Wyraziliśmy nadzieję, że do końca roku uda go się w całości spłacić. Na przyszły roku zaplanowaliśmy wykonanie witraży w starej części kościoła.
  5. Dzieci zapraszam do zakrystii po książeczki uczestnictwa we Mszy św.
  6. Dziś o godz. 17.30 wyjazd z parkingu na nocne czuwanie na Jasnej Górze.
  7. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie z kandydatami do bierzmowania – zaliczenie kolejnych 30 pytań.
  8. Na środę zamówiony jest seans filmowy dla naszej parafii w Multikinie w Galerii „Korona”. Film opowiada o pożarze bazylki Notre Dame. Warto go obejrzeć. Koszt biletu – 13.00 zł. Seans o godz. 19.30. Zapraszam do zapisywania się w zakrystii.
  9. W piątek zapraszam na wspólną modlitwę zwaną „Godziną Świętą”. Poprowadzi ją koło Koronkowe. Początek o godz. 20.00.
  10. Na 10 września zapraszam rodziców kandydatów do bierzmowania do pracy, by dokończyć rozpoczęte prace. Początek pracy od godz. 9.00.
  11. Kalendarz liturgiczny: sobota – święto narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Poświęcenie ziarna siewnego.
  12. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.