Ogłoszenia duszpasterskie XXII Niedzieli Zwykłej (29 sierpnia 2021 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie XXII Niedzieli Zwykłej (29 sierpnia 2021 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie XXII Niedzieli Zwykłej (29 sierpnia 2021 r.)

 1. Sprzątanie kościoła: Genowefa Lisowska, Anna Bal, Aneta Chałacińska, Aneta Stanek. Z ofiarą dołączyła Eleonora Karyś.
 2. Praca: Andrzej Słowiński, Bogdan Słowiński.
 3. Dziś radni przejdą za zbiórką na remont kościoła.
 4. W środę odbyło się spotkanie z Rada Parafialną i Ekonomiczną. Omówiliśmy bieżące sprawy związane funkcjonowaniem parafii. Poruszane były sprawy duchowe i materialne. Podsumowanie podzielę na dwie części. Dziś pierwsza, w przyszłą niedzielę następna. Sprawy duchowe: w każdy pierwszy piątek miesiąca, będzie cało dniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Będzie można w ciągu dnia podejść do kościoła i po adorować Jezusa Eucharystycznego. Do celowo chcę, aby kościół był otwarty przez cały dzień. Wymaga to założenia alarmu, który odgrodziłby starą część od nowej, by nie sprofanowano Najświętszego Sakramentu. Od września będzie dojeżdżał do nas ksiądz na pierwsze piątki miesiąca do spowiedzi. Chcę byście korzystali ze spowiedzi na pierwsze piątki miesiąca. Jeśli chodzi o sprawy materialne to podsumowaliśmy dotychczasowe prace. Z zaplanowanych udało się prawie wszystko, tylko przedłuża się w czasie. Został położony kamień na schodach, przebudowany wjazd na plac kościelny. Zostało jeszcze do przebudowy wjazd na plebanię, poszerzenie bram. Prace te będą sukcesywnie wykonywane do końca roku. Kolejna sprawa to oddanie budynku gospodarczego i zmiana przyłącza prądu. Jeśli się uda to zmienimy podłączenie pomp ciepła. One są umieszczone w budynku gospodarczym a prąd jest z kościoła. Zmiana pozwoli na przejście na taryfę G – gospodarczą. Podjęliśmy decyzję, że w przyszłym roku z pracami wchodzimy do wnętrza kościoła i ewentualnie coś z zewnętrznych prac podejmiemy, jeśli pozwolą na to warunki finansowe. Omówiliśmy problem zatrudnienia osób pracujących w parafii oraz poruszyliśmy problem sprzątania kościoła. Jeśli chodzi o sprzątanie kościoła rozważaliśmy różne opcje. Jak będzie ostatecznie zobaczymy w przyszłości. Reszta spraw zostanie podana za tydzień.
 5. We wtorek Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszam na Mszę św. dzieci i młodzież oraz nauczycieli. Na Mszy św. poświęcenie plecaków, książek i przyborów szkolnych.
 6. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.300. Zachęcam do korzystania ze spowiedzi.
 7. W sobotę spotkanie Apostolatu Maryjnego.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 poświęcenie stacji drogi krzyżowej. Poświęcenia dokona i homilię wygłosi ks. dr Jerzy Marcinkowski – proboszcz par. Chrystusa Króla, wicedziekan naszego dekanatu.
 9. W najbliższą sobotę czuwanie na Jasnej Górze. Mamy tylko 25 miejsc. Wyjazd spod kościoła o godz. 18.00. koszt 30 zł. Chętnych zapraszam do zakrystii.
 10. Wkrótce rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. Nadal trwa pandemia. Powoli jednak będziemy wracać do normalności w pracy duszpasterskiej. Dzieci od września będą zbierały naklejki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
 11. Kalendarz liturgiczny: piątek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora kościoła.
 12. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
 13. Prasa katolicka – „Niedziela” do odebrania w zakrystii.