Ogłoszenia duszpasterskie XXIII Niedzieli Zwykłej  (08 września  2019 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie XXIII Niedzieli Zwykłej  (08 września  2019 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie XXIII Niedzieli Zwykłej  (08 września  2019 r.)

 1. Sprzątanie kościoła: Genowefa Lisowska, Anna Bal, Zofia Snochowska, Damian Stokowiec, z ofiarą dołączyli Eleonora Karyś, Andrzej Tetelewski, Marianna Snochowska.
 2. Praca: Ryszard Wołowiec, Bogdan Sarnecki – od gromienie. Paweł Posłowski – koparka i od gromienie.
 3. Dziękuję mieszkańcom Modrzewia za przygotowanie dożynek parafialnych. Dziękuję starostom dożynkowym, paniom które w regionalnych chustach wzięły udział w procesji dożynkowej. Składam podziękowania także radnym parafialnym za przygotowanie całości.
 4. Zostały zakończone prace przy zmianie pokrycia dachu na kościele. Nie dokonałem jeszcze rozliczenia. Chciałem w tym miejscu serdecznie podziękować Marcinowi Żarnowieckiemu oraz Krzysztofowi Błaszczykowi za pracę przy drzewie na dach kościoła. Dziękuję także Agnieszce Błaszczyk, Zbigniewowi Błaszczykowi oraz Krzysztofowi Żarnowieckiemu za pomoc przy tej pracy. Bóg zapłać.
 5. Zapowiedzi przedślubne: Katarzyna Łysak – panna, parafia tutejsza; Foltyn Bartosz, kawaler – parafia Radomice – zapowiedź druga.  Julita Stachelek – panna, par.  w Ostrołęce; ;  Grzegorz Piotrowski – kawaler, parafia tutejsza zapowiedź pierwsza.
 6. W poniedziałek na godz. 18.30 zapraszam rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z grupy św. Izydora. Musimy przygotować kościół do prac związanych z ogrzewaniem podłogowym.
 7. Ze względu na to, że prace w kościele będą prowadzone każdego dnia od 07.00 do 19.00 msza św. będzie na salce św. Izydora. Kolejka sprzątająca w sobotę przygotowuje kościół do sprawowania mszy św. w niedzielę.
 8. Spotkanie z Kandytami do bierzmowania w środę: egzamin obie grupy.
 9. W piątek Nabożeństwo Fatimskie – różaniec o godz. 19.30 a o 20.00 Msza św. Nabożeństwo będzie na salce św. Izydora.
 10. W przyszłą niedzielę (15 września br.) po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 11. W niedzielę 22 września po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi, które będą przygotowywały się do pierwszej komunii św. Przypominam, że zgodnie z zarządzeniem ks. bpa Jana Piotrowskiego przygotowanie do pierwszej komunii i sama komunia odbywa się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła do której uczęszcza dziecko.
 12. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.
 13. Zapraszamy chłopców ze szkoły podstawowej do służby Bożej – ministrant. Kandydatami na ministrantów mogą być już uczniowie pierwszej klasy.
 14. Kalendarz liturgiczny: w czwartek wspominamy Najświętsze imię Maryi.
 15. Prasa katolicka „Niedziela” do odebrania w zakrystii.