Ogłoszenia duszpasterskie XXI Niedzieli (23 sierpnia 2020 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątanie świątyni oraz uporządkowania zewnętrznej strony kościoła. W sobotę kolejkę sprzątającą podejmują rodzice dzieci rocznicowych.
  2. Dziękuję rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym za dar ołtarza, jak również za prezent dla mnie w postaci stuły maryjnej oraz „stokrotki pierwszokomunijnej” – całorocznej modlitwy w mojej intencji. Bóg zapłać.
  4. Zakończyliśmy prace przy kostce. Pozostałą część będziemy robić w przyszłym roku. Związane jest to z przebudową muru i bramą. Musimy poszerzyć wjazd, by spełnić wymogi przeciwpożarowe.
  5. Podmurówka w najbliższym czasie zostanie wykończona granitem.
  6. Dziś radni przejdą za comiesięczną zbiórką na remont kościoła.
  7. Rocznica pierwszej komunii 30 sierpnia o godz. 12.00.
  8. W poniedziałek pogrzeb o godz. 13.00 śp. Tadeusza Głogowskiego.
  9. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek św. Bartłomieja Apostoła, w środę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w czwartek św. Moniki, w piątek św. Augustyna – biskupa i doktora Kościoła, w sobotę – męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
  10. Komunikat SANEPIDU: „Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kielcach, w związku z interwencjami dot. nieprzestrzegania w trakcie nabożeństw w podległych Parafiach zakazów i nakazów określonych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 07 sierpnia 2O20 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii przypomina o bezwzględnej konieczności stosowania się do obostrzeń związanych z aktualnie trwającą pandemią CoVlD – 19”.
  11. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.