Ogłoszenia duszpasterskie XX Niedzieli Zwykłej (18 sierpnia 2024 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Monika Lis, Katarzyna Klimczak, Bogdan Słowiński, Edyta Kowalska. Z ofiarą dołączyły: Janina Posłowska, Marta Kaniewska, Kazimiera Wawrzycka.
  3. Dziś przypada taca gospodarcza.
  4. W poniedziałek pogrzeb zmarłego Mariana Janaszka o godz. 15.00. Dla uczestników pogrzebu będzie podstawiony autokar.
  5. W dniu 28 lipca 2023 roku została podpisana tzw. „Ustawa Kamilka” a dokładnie Ustawa o zmianie ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw, która weszła w życie 15 lutego br. roku. Zgodnie z zawartymi w niej wytycznymi każda organizacja i instytucja podejmująca działania z małoletnimi oraz osobami bezradnymi ma obowiązek wprowadzenia tzw. Standardów Ochrony Małoletnich oraz jest zobowiązana do wyznaczenia osoby, która obejmie funkcję tzw. osoby zaufania. W naszej parafii osobą zaufania, do której można zgłaszać przypadki przemocy została p. Urszula Pyk – doświadczony pedagog, nauczyciel, była dyrektor szkoły. Dziękuje p. Urszuli za wyrażenie zgody, by pełnić te funkcję.
  6. W najbliższą niedziele po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie z pielgrzymami, którzy we wrześniu udadzą się na pielgrzymkę do Medjugorie. Będzie zbierana opłata za pielgrzymkę, proszę więc o przyniesienie na spotkanie gotówki należnej za pielgrzymkę.
  7. W dniu 7 września będzie możliwość zobaczenia Katedrę Kielecką oraz skarbiec katedralny. Będzie także możliwość zobaczenia muzeum Diecezjalnego. Jeśli ktoś jest chętny bardzo proszę o zapisy w zakrystii. Cena biletu na wszystko: 20 zł.
  8. Kalendarz Kościoła: wtorek – wspomnienie św. Bernarda; środa – wspomnienie św. Piusa; czwartek – wspomnienie NMP Królowej; sobota – święto św. Bartłomieja Apostoła.
  9. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.