Ogłoszenia duszpasterskie XIX Niedzieli Zwykłej (11 sierpnia 2024 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Maria Papież, Mariola Sobota, Dominik Sobota, Zofia Kowal, Wanda Wołowiec. Z ofiarą dołączyli: Krystyna Kopeć, Jerzy Kowalski. Trawę skosił Dominik Sobota.
  3. We wtorek Nabożeństwo Fatimskie. Różaniec o godz. 19.30 a po nim Msza św. z procesją fatimską.
  4. W najbliższy czwartek uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu modlimy się także w intencji poległych obrońców naszej ojczyzny. Na każdej Mszy św. poświęcenie kwiatów, ziół i owoców.
  5. W dniu 28 lipca 2023 roku została podpisana tzw. „Ustawa Kamilka” a dokładnie Ustawa o zmianie ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw, która weszła w życie 15 lutego br. roku. Zgodnie z zawartymi w niej wytycznymi każda organizacja i instytucja podejmująca działania z małoletnimi oraz osobami bezradnymi ma obowiązek wprowadzenia tzw. Standardów Ochrony Małoletnich. W oparciu o niniejsze normy prawne także w naszej parafii został opracowany dokument pod wskazanym tytułem. Treść Standardów przyjętych w naszej parafii zostanie zamieszczona na stronie internetowej, natomiast w wersji papierowej będzie dostępna w kancelarii parafialnej. W gablocie natomiast znajdzie się jego wersja skrócona, która w treści jest zrozumiała także dla dzieci i młodzieży. Ponadto, jeśli zajdzie taka konieczność powstanie Zespół ds. Prewencji. Zostanie wyznaczona osoba, która obejmie funkcję tzw. osoby zaufania[1]. Celem opracowanych i wdrożonych Standardów jest ochrona dzieci poprzez tworzenie bezpiecznego, wolnego od przemocy i przyjaznego środowiska dla małoletnich.
  6. Kalendarz Kościoła: środa – wspomnienie św. Maksymiliana; czwartek – uroczystość Wniebowzięcia NMP; sobota – wspomnienie św. Jacka.
  7. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

[1] Podajemy kontakt do osoby zaufanej – najlepiej adres e-mail.