Ogłoszenia duszpasterskie XIX Niedzieli (18 października 2020 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Elżbieta Dudek, Edyta Galera, Anna Galera, Lidia Galera, Paweł Galera. Z ofiarą dołączyła Zofia Galera.
  2. Praca: Andrzej Słowiński. Dziękuję także Sylwii Socha, Sylwii Szewczyk, Marzenie Wiącek oraz Justynie Głogowskiej za ciasta na stół z racji odpustu św. Faustyny. Bóg zapłać.
  3. W wyniku intensywnego deszczu dwa razy zalało salkę św. Izydora na plebanii. W przyszłym roku czeka nas remont związany z przełożeniem kostki, tak, aby obniżyć jej poziom w stosunku do drzwi. Na plebanii została już zainstalowana fotowoltaiki. Prace zostały sfinansowane z dotacji. Teraz będę składał dokumenty o jej podłączenie do sieci.
  4. Ze względu na panującą sytuację zbiórka na remont kościoła zostanie przeprowadzona w dzisiejszą niedzielę i w przyszłą.
  5. W najbliższą niedzielę różaniec po Mszy św. o godz. 08.00.
  6. W kaplicy Matki Bożej Fatimskiej na stoliku są karki do zamawiania wypominek. Kto pragnie, aby cały Kościół modlił się za zmarłych z rodziny proszę sobie zabrać i następnie złożyć w zakrystii. Wypisać godz. oraz czy są to wypominki jednorazowe, półroczne czy też roczne.
  7. Kalendarz liturgiczny: we wtorek wspomnienie św. Jana Kantego; w czwartek wspomnienie św. Jana Pawła.
  8. Przypominam, że miasto Kielce jest w czerwonej strefie. Obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa. Jeśli ktoś nie może nosić maseczki, proszę nosić przyłbicę. Jeśli ktoś ma zaświadczenie od lekarza o nie możności noszenia maseczki proszę nosić je przy sobie. Apeluję o zakrywanie ust i nosa – nie prowokujmy jak również nie przykładajmy się do tego, że kościół z powodu nie przestrzegania rygorów sanitarnych zostanie zamknięty. Liczba uczestników w naszym kościele na jednej Mszy św. to 50 osób. Pozostali mogą uczestniczyć na zewnątrz z zachowaniem dystansu.
  9. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.