Ogłoszenia duszpasterskie XIII Niedziel Zwykłej (27 czerwca 2021 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Barbara Piotrowska, Dorota Musiał, Zofia Socha, Zofia Jarząbek.Z ofiarą dołączyli: Teresa Miś, Tadeusz Stokowiec.
  2. Praca: Bogdan Żarnowiecki, Mariusz Żarnowiecki – Bóg zapłać.
  3. Zapowiedzi przedślubne: Daria Dudek – panna oraz Dawid Drwal – kawaler zapowiedź druga; Edyta Tomasik – panna oraz Janusz Socha – kawaler zapowiedź druga; Aleksandra Chatys – panna oraz Bartłomiej Głogowski – kawaler zapowiedź pierwsza.
  4. Bierzmowanie w naszej parafii będzie 5 października 2022 w odpust św. Faustyny. Ze względu na to, że w roczniku 2007 oraz 2008 jest tylko 11 kandydatów, dlatego do tej grupy dołączam rocznik 2009. W sumie będzie 28 osób – jeśli wszyscy zadeklarują przystąpienie do bierzmowania. Jednocześnie będzie to zgodne z zarządzeniem ks. bpa, że do bierzmowania mogą przystępować ci, którzy są w ósmej klasie szkoły podstawowej lub pierwszej ponadpodstawowej. W zakrystii można pobrać deklaracje związane z przygotowaniem do bierzmowania.
  5. Dziś poświęcenie pól od godz. 17.00. Zaczynamy od Modrzewia, następnie Górka, Nastole oraz Leśniówka.
  6. We wtorek uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Ofiara składana na Mszy św. przeznaczona jest dla Stolicy Apostolskiej.
  7. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź od godz. 17.30.
  8. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 spotkanie Apostolatu Maryjnego.
  9. W niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych.
  10. Zadbajmy o godny strój do kościoła. niech nam nie braknie dbałości o kulturę stroju w kościele – zakryte ramiona, długie spodnie. Dbajmy też o właściwy strój na różnych uroczystościach religijnych: w szczególności godny strój na pogrzebie.
  11. Przyjmowanie komunii: zachowujemy dystans; maseczki zdejmujemy na samą komunię; jedna ławka na całości stopnia.
  12. Kalendarz liturgiczny: wtorek– uroczystość św. Piotra i Pawła; czwartek – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  13. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
  14. Prasa katolicka – „Niedziela” oraz „Miłujcie się” do odebrania w zakrystii.