Ogłoszenia duszpasterskie XII Niedzieli Zwykłej (25 czerwca 2023 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Justyna i Grzegorz Głogowscy, Agnieszka i Tomasz Kubiccy, Ewa i Mirosław Salwowie.
  3. Dziś radni przejdą za zbiórka na potrzeby upiększania naszej świątyni i otoczenia.
  4. Do pracowni witraży zostały zabrane okna przy głównym ołtarzu. W ciągu dwóch tygodni będą zamontowane witraże bł. Karola Acutisa i bł. Karoliny Kózkówny.
  5. W czwartek uroczystość św. Piotra i Pawła. Ofiara złożona na tacę w całości przeznaczona na potrzeby Watykanu. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
  6. W sobotę spotkanie Apostolatu Maryjnego.
  7. W niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych.
  8. W przyszłą niedzielę dzieci komunijne wraz z rodzicami udadzą się na pielgrzymkę dziękczynną do Chomętowa do Matki Bożej z Dzieciątkiem. Msza św. o godz. 17.00 w Chomętowie.
  9. Rozpoczęły się wakacje. Dzieciom i młodzieży życzymy udanego odpoczynku. Nauczycielom i katechetom również życzymy udanego odpoczynku, aby nabrali sił do ponownej pracy we wrześniu.
  10. bp Marian Florczyk, który wizytował naszą parafię składa podziękowania za waszą gorliwość w dbałości o kościół i sprawy związane z funkcjonowaniem parafii. Zobowiązał się do odprawienia Mszy św. za parafian za mnie. Dlatego jeśli ktoś chce zamówić Mszę św. w niedzielę w ramach Mszy św. za parafian to te terminy są wolne
  11. Zadbajmy o godny strój do kościoła. niech nam nie braknie dbałości o kulturę stroju w kościele – zakryte ramiona, długie spodnie. Dbajmy też o właściwy strój na różnych uroczystościach religijnych.
  12. Kalendarz liturgiczny: środa: św. Ireneusza – biskupa i męczennika; czwartek – uroczystość św. Piotra i Pawła.
  13. Solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkich łask oraz błogosławieństwa Bożego.
  14. Prasa katolicka „Niedziela” do odebrania w zakrystii.