Ogłoszenia Duszpasterskie XII Niedzieli Zwykłej (23 czerwca 2024 r.)

Ogłoszenia Duszpasterskie XII Niedzieli Zwykłej (23 czerwca 2024 r.)

Ogłoszenia Duszpasterskie XII Niedzieli Zwykłej (23 czerwca 2024 r.)

 1. Sprzątanie kościoła: Anna Zając, Anna Posłowska, Małgorzata Golmento, Agata Domagała. Z ofiarą dołączyły Maria Bobrska, Teresa Bobrzka.
 2. Praca:
 3. Dziś przypada taca gospodarcza na prace przy w naszej parafii.
 4. Dziś o godz. 16.00 przy katedrze kieleckiej rozpocznie się marsz dla życia. Ks. bp Jan Piotrowski serdecznie zaprasza na to spotkanie.
 5. Dziękuje Stowarzyszeniu „Posłowice” za współorganizowanie Dnia Ojca w naszej parafii.
 6. W poniedziałek uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Odpust w parafii na Podhalu.
 7. W sobotę uroczystość świętych Piotra i Pawła. Ofiara w tym dniu składana nazywana świętopietrzem przekazywana jest do Watykanu.
 8. W niedzielę dyżur lektorów i kantorów z V niedzieli.
 9. Zakończył się rok szkolny. Wszystkim dzieciom, młodzieży, katechetom i nauczycielom życzymy dobrego odpoczynku. Dzieci, które w naszej parafii zbierały naklejki do książeczek uczestnictwa we Mszy św. bardzo proszę, by na następną niedzielę przyniosły książeczki do kościoła.
 10. W dniach 20-21 lipca pragnę zorganizować pielgrzymkę do Gietrzwałdu – Stoczka Warmińskiego (klasztornego) – Świętej Lipki. Gietrzwałd to jedyne uznane przez Watykan objawienia Matki Bożej, która w XIX wieku, gdy Polski nie było na mapie świata przemówiła do widzących po polsku. Zachęcam. Koszt pielgrzymki z noclegiem, obiadokolacja oraz śniadaniem 370 zł. Taka cena będzie, jeśli uzbiera się przynajmniej 40 osób. Można mówić swoim znajomym i zapraszać do wspólnego pielgrzymowania.
 11. Zadbajmy o godny strój do kościoła. niech nam nie braknie dbałości o kulturę stroju w kościele – zakryte ramiona, długie spodnie. Dbajmy też o właściwy strój na różnych uroczystościach religijnych.
 12. Kalendarz Kościoła: poniedziałek – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela; piątek – wspomnienie św. Ireneusza – biskupa i męczennika; sobota – uroczystość Apostołów św. Piotra i Pawła.
 13. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
 14. Prasa katolicka – „Niedziela” oraz „Miłujcie się” do odebrania w zakrystii.