Ogłoszenia duszpasterskie XII Niedzieli Zwykłej (23 czerwca 2019 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie XII Niedzieli Zwykłej (23 czerwca 2019 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie XII Niedzieli Zwykłej  (23 czerwca  2019 r.)

 1. Sprzątanie kościoła: Ewa Salwa, Kinga Salwa, Cecylia Zawadzka, Lidia Papież, Kazimierz Soja.
 2. Praca: Marcin Szewczyk.
 3. W imieniu własnym jak również Zarządu Stowarzyszenia Posłowice składamy gorące podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w przygotowaniu V Pikniku Rodzinnego Ziemi Posłowickiej. Dziękujemy: Za współorganizację Pani Kasi i Pani Kamili ze świetlicy „Wolna Strefa”. Wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i uporządkowaniu terenu za plebanią. Osobom, które ofiarowały na kiermasz ciasta, chleby i inne wyroby własnej produkcji. Ofiarodawcom fantów i licytującym. Pani Marzenie Wojewódzkiej i dzieciom z Ogniska Misyjnego. Harcerkom Oli i Gabrysi. Panu Darkowi Orkiszowi i scholii „Ogień w płomieniu” i „Dzwoneczkom Świętego Izydora”; DJ-owi Marcinowi Lutwinowi. Wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel Gościa Honorowego pikniku – Tomasza Strząbały i zapisali się do banku dawców szpiku kostnego. Doceniamy obecność tych mieszkańców, którzy w minioną niedzielę znaleźli czas, aby wspólnie z nami się bawić. Wszystkie wydatki związane z organizacją pikniku pokrywa Stowarzyszenie Posłowice. Całkowity dochód z licytacji, loterii i kiermaszu w kwocie 6300 zł przeznaczamy na renowację Tabernakulum.
 4. Zostały praktycznie zakończone prace przy renowacji elewacji starej części kościoła. pozostało do zrobienia wyłożenie podmurówki kamieniem. Firma będzie teraz odnawiać dzwonnicę. Zostanie położona struktura i kolor, by wszystko współbrzmiało ze sobą. Na dzień dziejesz koszt renowacji to 48 tysięcy. Zostały również wymienione wszystkie okna w starej części kościoła. Koszt wymiany i robocizny to 57 tysięcy. W przypadku okien zapłata została odłożona do końca sierpnia, gdyż tak jak mówiłem mam nadzieje, że koszt okien zostanie pokryty z termomodernizacji. Została zamówiona także blacha na starą cześć kościoła. Koszt jej zakupu to 19800 zł. Mam trochę oszczędności, ale to za mało na wszystkie prace. Złożyłem pismo do Kurii Diecezjalnej o dofinansowanie zmiany pokrycia dachu z Funduszu Remontowo-Budowlanego, który posiada diecezja. Odpowiedź uzyskamy dopiero w październiku.
 5. W przyszła niedzielę radni przejdą po comiesięcznej zbiórce na remont i upiększanie kościoła.
 6. Dziękuje wszystkim mieszkańcom Na Stola za przygotowanie uroczystości Bożego Ciała. Dziękuje radnym za zaangażowanie i pracę na rzecz wszystkich. Bóg zapłać wszystkim, którzy trudzili się przy robieniu ołtarzy. Dziękuję sponsorom za chlebki. Obdarowywanie chlebem stało się naszą piękną parafialną tradycją. Dziękuję Markowi Wronie za wykonanie napisów do ołtarzy.
 7. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. Pierwszy ołtarz po wyjściu z kościoła przygotowuje Leśniówka, drugi na wysokości dużych okien Na Stole, trzeci na wysokości dużego okna od strony Modrzewia Górka i czwarty Modrzewie tak jak Leśniówka tylko od strony Modrzewia.
 8. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie ma postu.
 9. W przyszła sobotę przypada uroczystość świętych Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 07.00 i 18.00.
 10. Rozpoczęły się wakacje wszystkim dzieciom oraz młodzieży, jak również nauczycielom życzymy dobrego odpoczynku.
 11. Prasa katolicka „Niedziela” do odebrania w zakrystii.
 12. Komunikat biskupa