Ogłoszenia duszpasterskie XII Niedzieli Zwykłej (19 czerwca 2022 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie XII Niedzieli Zwykłej (19 czerwca 2022 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie XII Niedzieli Zwykłej (19 czerwca 2022 r.)

 1. Sprzątanie kościoła: Lucyna Lutwin, Barbara Szyszka, Jerzy Stokowiec, Bożena Łysak. Z ofiarą dołączyły Teresa Gryń, Elżbieta Kowalska.
 2. Praca:
 3. Zapowiedzi przedślubne: Ewelina Łysak panna oraz Arkadiusz Lech kawaler – zapowiedź trzecia.
 4. Dziękuję w imieniu wszystkich parafian za przygotowanie Bożego Ciała na Leśniówce. Dziękuję radnym z Rady Parafialnej i Ekonomicznej oraz tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości. Bóg zapłać.
 5. Dziś zbiórka na remont i upiększanie kościoła na Na Stolu.
 6. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
 7. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. o godz. 18.00 a po niej procesja do czterech ołtarzy. Poszczególne części parafii przygotowują cztery ołtarze: Leśniówka po prawej stronie po wyjściu z kościoła; Nastole – na wysokości zakrystii; Modrzewie – na wysokości zakrystii ministranckiej; Górka – po lewej stronie po wyjściu z kościoła. Na zakończenie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.
 8. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie ma w tym dniu postu.
 9. W przyszłą niedzielę zbiórka na remont i upiększanie kościoła na Modrzewiu, Górce i Leśniówce.
 10. Można jeszcze zamawiać Msze św. na Dzień Ojca – na 23 czerwca.
 11. Zadbajmy o godny strój do kościoła. niech nam nie braknie dbałości o kulturę stroju w kościele – zakryte ramiona, długie spodnie. Dbajmy też o właściwy strój na różnych uroczystościach religijnych.
 12. Kalendarz liturgiczny: we wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi; czwartek – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela; piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 13. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
 14. Prasa katolicka – „Niedziela” do odebrania w zakrystii.