Ogłoszenia duszpasterskie XII Niedziel Zwykłej (20 czerwca 2021 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Maria Treter, Edyta Galera, Paweł Galera, Elżbieta Dudek. Z ofiarą dołączyła Zofia Galera.
  2. Praca: Bogdan Sarnecki – nowe kable do lamp i zasilanie do bramy, Bogdan Słowiński. Adam Zawadzki.
  3. Zapowiedzi przedślubne: Daria Dudek – panna oraz Dawid Drwal – kawaler zapowiedź pierwsza; Edyta Tomasik – panna oraz Janusz Socha – kawaler zapowiedź pierwsza.
  4. Dziś radni przejdą za zbiórką na remont świątyni.
  5. Młodzież z roczników 2007 oraz 2008, która pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania może w zakrystii pobrać deklaracje związane z przygotowaniem do bierzmowania.
  6. Dar św. Józefa: dwa świeczniki – 1200 zł; nowe dzwonki – 600 zł; 2 pateny i futerał – 540 zł; 2 komplety bielizny kielichowej – 180 zł.
  7. Wrócił do nas obraz Świętej Rodziny – św. Józefa. Zostaje w naszej parafii. Do celowo prawdopodobnie będzie feretronem na procesje.
  8. 23 czerwca przypada Dzień Ojca. Można jeszcze zamawiać Mszę św. za ojców na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  9. W przyszłą niedzielę poświęcenie pól. Zaczniemy od godz. 17.00 od Modrzewia, następnie Górka, potem Na Stole i na końcu Leśniówka.
  10. W sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Kielcach dziś o godz. 18.45 koncert wdzięczności św. Józefowi. Wstęp wolny.
  11. Zadbajmy o godny strój do kościoła. niech nam nie braknie dbałości o kulturę stroju w kościele – zakryte ramiona, długie spodnie. Dbajmy też o właściwy strój na różnych uroczystościach religijnych: w szczególności godny strój na pogrzebie.
  12. Przyjmowanie komunii: zachowujemy dystans; maseczki zdejmujemy na samą komunię; jedna ławka na całości stopnia.
  13. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi – zakonnika; czwartek – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  14. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
  15. Prasa katolicka – „Niedziela” oraz „Miłujcie się” do odebrania w zakrystii.