Ogłoszenia duszpasterskie X Niedzieli Zwykłej (11 czerwca 2023 r.)

1. Sprzątanie kościoła: dziękuję rodzicom dzieci rocznicowych za przygotowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość.
  3. Zapowiedzi przedślubne: Rafał Myca – kawaler (par. tutejsza) i Aleksandra Kasza – panna (par. Pierzchnica) zapowiedź druga; Ilona Kundera – panna (par. tutejsza) i Michał Zasadowski – kawaler (par. Piórków) zapowiedź druga.
  4. Dziękuję radnym z Rady Parafialnej i Ekonomicznej z Nastola oraz mieszkańcom Nastola za przygotowanie uroczystości Bożego Ciała. Bóg zapłać.
  5. Dziękuje wspólnocie Koła Koronkowego za przygotowanie i poprowadzenie w piątek Godziny Miłosierdzia. Szkoda, że tak mało nas przychodzi na tę modlitwę.
  6. Dziś na Mszy o godz. 12.00 dzieci klas IV przeżywają swoją rocznicę komunii. Jest to także Msza św. dla rodzin z małymi dziećmi.
  7. We wtorek Nabożeństwo Fatimskie. Różaniec o godz. 19.30. a następnie Msza św. z procesją fatimską. Kolejkę sprzątającą proszę o przygotowanie figury Matki Bożej.
  8. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Wokół kościoła po zakończonej Mszy św. procesja do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz na wysokości schodów wychodząc z kościoła po lewej stronie przygotowuje; Leśniówka – po prawej stronie jak się wychodzi z kościoła; Nastole – na wysokości zakrystii księżowskiej; Modrzewie – na wysokości zakrystii ministranckiej; Górka – po lewej stronie po wyjściu z kościoła. Na zakończenie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.
  9. W piątek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie ma postu.
  10. W sobotę święto Niepokalanego Serca NMP.
  11. Z racji przypadającego 23 czerwca Dnia Ojca można zamawiać Mszę św. za ojców, zarówno żyjących jak i zmarłych, by w ten sposób wyrazić im wdzięczność za dar życia i wychowywanie.
  12. Kalendarz liturgiczny: wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy; środa – wspomnienie bł. Michała Kozala; czwartek- zakończenie oktawy Bożego Ciała; piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  13. Solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkich łask oraz błogosławieństwa Bożego.
  14. Prasa katolicka „Niedziela” do odebrania w zakrystii.