Ogłoszenia duszpasterskie X Niedziel Zwykłej (06 czerwca 2021 r.)

1. Sprzątanie kościoła: dziękuję rodzicom dzieci rocznicowych za posprzątanie kościoła na dzisiejszą uroczystość.
  2. Komunia w przyszłym roku 21 maja 2022, godz. 11.00. Od 2023 sobota przed Bożym Ciałem – stały termin.
  3. Praca: Bogdan Sarnecki, Artur Dróżdż.
  4. Dziękuję mieszkańcom Górki za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało. Dziękuję radnym za organizację oprawy procesyjnej. Bóg zapłać organiście, chórowi, ministrantom i wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w procesji. W celu wyjaśnienia informuję, że złożyłem pismo o zabezpieczenie procesji. Niestety nie wiem, dlaczego policji nie było. Złożyłem skargę z prośbą o wyjaśnienie.
  5. Przedstawiciele „Caritas” dziś zbierają ofiary na hospicjum do puszek.
  6. W najbliższy czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. o godz. 18.00 a po niej procesja do czterech ołtarzy. Poszczególne części parafii przygotowują cztery ołtarze: Leśniówka po prawej stronie po wyjściu z kościoła; Nastole – na wysokości zakrystii; Modrzewie – na wysokości zakrystii ministranckiej; Górka – po lewej stronie po wyjściu z kościoła. Na zakończenie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.
  7. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie ma postu.
  8. W sobotę na Mszy św. będziemy gościli ks. bpa Mariana Florczyka, który dokona poświęcenia figury Pana Jezusa. Serdecznie was zapraszam, w szczególności dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców.
  9. W przyszłą niedzielę nabożeństwo fatimskie: o 19.30 różaniec, o 20.00 msza św. i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  10. Przyjmowanie komunii: zachowujemy dystans; maseczki zdejmujemy na samą komunię; jedna ławka na całości stopnia.
  11. Kalendarz liturgiczny: wtorek – wspomnienie św. Jadwigi; piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; sobota – wspomnienie najświętszego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  12. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.