Ogłoszenia duszpasterskie VIII Niedzieli Zwykłej (28 lutego 2022 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Krzysztof Błaszczyk, Lidia Papież, Magdalena Błaszczyk, Dariusz Orkisz. Z ofiarą dołączyła Barbara Błaszczyk .
  3. Została zamontowana brama w głównym wejściu do kościoła. Wszystko zostało odczyszczone, ocynkowane i na nowo pomalowane. Konstrukcje furtek i bramy zostały wzmocnione. Do pierwotnej wersji został przywrócony emblemat na bramie z literą „I” – wykonany z miedzi. Koszt całości 4000 zł.
  4. Do prezbiterium zostały zakupione krzesła dla księży do przewodniczenia w czasie Mszy św. Koszt 1500 zł.
  5. Dziś radni przejdą za zbiórką na dalsze prace w naszej świątyni i jej otoczeniu.
  6. W środę rozpoczyna się Wielki Post. W Środę Popielcową na każdej Mszy św. posypanie głów popiołem na znak pokuty i nawrócenia. W tym dniu Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły co do ilości i jakości. W Środę Popielcową będzie Jerycho Różańcowe. Modlitwę różańcową poświęcimy w intencji pokoju na Ukrainie. W środę dzieci pierwszokomunijne otrzymają książeczki do nabożeństwa.
  7. W Wielkim Poście w każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.300. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  8. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Msze o godz. 7.00 i 18.00. Droga Krzyżowa o 17.30. Spowiedź 17.30. Całodniowe wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  9. W sobotę spotkanie Apostolatu Maryjnego.
  10. W niedziele po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych. Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 10.00.
  11. Ksiądz biskup Jan Piotrowski zwraca się do nas z prośbą o pomoc dla ludności Ukrainy. Dlatego w Środę Popielcową przez cały dzień będzie wystawiony koszyczek, do którego będzie można złożyć ofiarę dla Ukrainy. Podobnie będzie w niedzielę.
  12. Ze względu na zaistniałą sytuację zwracam się do was o gest solidarności i pomocy dla mieszkańców Ukrainy. W Kielcach są już uchodźcy: kobiety z dziećmi i starsi ludzie. Dlatego potrzebna jest pomoc! Przez cały tydzień na salkę św. Izydora będzie można przynosić rzeczy, które są konieczne uchodźcom: koce, ręczniki, nosidełka dla dzieci, śpiwory, plastikowe naczynia do posiłku, kubki plastikowe, artykułu dziecięce (odżywki, zupy w słoiczkach, pampersy, mleko dla dzieci, słodycze, maskotki dla dzieci), papier toaletowy, podpaski i tampony dla kobiet, środki higieniczne (szampony, żele do mycia, pastę do zębów), leki przeciwbólowe, żywność o przedłużonej przydatności, zbędne ładowarki do telefonów, powerbanki. W godzinach od 17.00 do 20.00 Rycerze Kolumba, którzy są w naszej parafii te środki będą przyjmować i na bieżąco przekazywać do „Caritasu”. Bardzo was proszę o gesty życzliwości i solidarności.
  13. Zaistniała sytuacja wojny na Ukrainie domaga się naszej modlitwy. Dlatego w poniedziałek na 20.0 zapraszam na adorację i różaniec w intencji pokoju. Apeluję o tę modlitwę szczególnie do młodych – zacznijcie się modlić o swoją przyszłość. Obowiązkowo na tej modlitwie widzę kandydatów do bierzmowania – to wy macie obowiązek modlić się o dar pokoju dla waszej przyszłości. Wojna szybko może rozlać się na całą Europę. Proszę was młodzi o wspólny czas modlitwy! W środę całe Jerycho Różańcowe poświęcamy modlitwie o pokój. W piątek w godz. 7.30 do 17.30  zapraszam na indywidualną adoracje Najświętszego Sakramentu i prośmy o pokój! Każdego dnia do soboty włącznie o 21.00 będziemy modlić się Apelem Jasnogórskim o pokój dla Ukrainy, dla Polski i całego świata. Zapraszam każdego do modlitwy. Środowy post ofiarujmy w intencji pokoju! Niech nikt nie będzie obojętny na to co się dzieje! Jezu ufamy Tobie!
  14. Kalendarz liturgiczny: środa – Środa Popielcowa; piątek – wspomnienie św. Kazimierza Królewicza.
  15. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.